Zákaz vjezdu Na Kamenici

Jasně, určitě. Díky za nabídku.

Díky, to je fajn, že bychom se o té věci pobavili se zodpovědnými. Rád se připojím k videokonferenci.

Očekával jsem trochu větší četnost reakcí, ale to nevadí. Zjistím časové možnosti a pak bychom se domluvili. Díky

Díky, já o tu videokonferenci hodně stojím. Nechtěl jsem z toho dělat petiční akci a argumentovat počty, a tak vycházím jen z počtu lidí, které na polní cestě z Kamenice na Šmelcovnu potkávám (chodím tudy pravidelně, tj. téměř denně). Odhaduji (a nijak nezastírám, že jde o odhad), že by tito lidé ocenili zrušení možnosti průjezdu motorových vozidel a tím zvýšení bezpečnosti a klidu pro chodce, cyklisty a lidi jedoucích na koních. Z mého pohledu není žádný důvod průjezd motorových vozidel zachovávat, není to potřeba.

5 Likes

Dobrý den, bude tedy možné tu videokonferenci zorganizovat? Díky.

Info pro všechny.

Zdravím všechny,

včera jsem si volal s panem Provazníkem, aby bych mu sdělil aktuální stav a že záležitost nespí a řeší se. Oslovil jsme i majitelku koní paní Slámkovou, budu mít jednání ještě s dalšími subjekty. Tím, jak počet účastníku narostl, jsem spíše pro variantu se v cca 10 lidech dejme tomu konce května sejít osobně.

2 Likes

Po řadě schůzek a jednání se mi podařilo přesvědčit dotčené subjekty, že nejlepší řešení a vyřešení, zde popsané situace je dát fyzickou bariéru při vjezdu do míst u Šmelcovny. K pozemkům, chatám by se všichni majitelé dostali z ulice Ludvíka Vojtěcha, směrem dolů. Umístění jakékoliv značky problém nevyřeší a situace by pokračovala.

2 Likes

...tak nevím a doufám, že jsem to pouze špatně pochopil - finální plán je, že se tam bude instalovat něco takového? (ilustrační obrázek)

Nebo nějaká závora?

Z tohoto řešení jsem trochu rozpačitý. Hlavně z toho sdělení, které tím říkáme navenek - nevěříme lidem, že kdyby tam byla "pouze" dopravní značka, že by ji dodržovali.

Mám z toho trochu pocit, že se v překladu trochu ztratila původní myšlenka, která měla za cíl vrátit situaci do stavu, před tím, než se začla rekonstruovat silnice na Prostějov. Pokud se nepletu, tak tam dokonce žádná značka nebyla a běžně se tam nejezdilo. I bez značky.
Jasně, stav komunikace to úplně neumožňoval, ale i tak...

... tak to raději hned zavřeme, protože co kdyby - ať je to sichr :thinking:

1 Like

Já myslím, že ta úvaha "nevěříme lidem" a "návrat do původního stavu" je trochu složitější, než se zdá. Aby bylo jasno, nijak neobhajuji bariéry, nemám je rád. Na druhou stranu, dodržování dopravních předpisů v těchto místech je velmi volné. Protože bydlím zhruba 50 metrů od této cesty, která sloužila asi rok jako dočasná objížďka, mohu vám dlouze povídat o tom, jak docházelo k nedodržování max. povolené rychlosti, vjezdům na červenou, stáním v zakázaných místech, stáním se spuštěným motorem, apod. Občasné (vyžádané) kontroly městské policie nepomohly, intervence u státní policie také ne. V takovém místě, které vypadá spíše jako polní cesta za městem (ono to tak je), bude k nedodržování zákazových nebo příkazových značek prostě docházet. A co se týká cíle vrátit se do stavu před zhruba 2 lety - myslím, že bohužel řada lidí si zvykla tam jezdit a odnaučit je to nebude jednoduché. Hodně řidičů šetří každý metr jízdy.

Jinak ta fotka je vtipná a leckde to takto opravdu dělají. Je to celkem bizarní řešení, které pouze vzhledově zasviní veřejný prostor. Nicméně určitě existují i vzhledné bariéry, které vypadají propustně a současně znemožňují vjezd vozům. Ne? Asi nejde o ochranu před příjezdem vozů našlapaných trhavinami jako uprostřed Manhattanu a nikdo je nebude prorážet. Lehké neodnosné zábrany ze dřeva by možná vypadaly přirozeně - kolem jsou ohrady. Mně je dokonce prostá dřevěná závora na polňačce milejší než dopravní značka.

Asi ten průjezd nebude nutné bránit jako prezidentskej věžák :slight_smile:

1 Like

Mohl bys prosím naznačit na mapě, kde by ta bariéra přesně byla? Jinak to může být normální malý sloupek na zámek, nemusí to být nic velkého, ne?

Zrovna jdu okolo se psem. Já o umístění nerozhoduji, ale třeba tady by to šlo. Fotky jsou z místa u poslední ohrady. Foceno směrem ke Šmelcovně a od ní. Je to natolik úzké, že jeden sloupek uprostřed řeší vše. Záleží taky na tom, co je bezpečnější. Rychle jedoucí kolo atp. Nebo dvě poloviční dřevěné závory. Případně podobné úzké místo blíže ke Šmelcovně, kde se větví silnička nahoru na Dva Dvory.

2 Likes

Zdravím,

je lepší si to rovnou vyříkat osobně. Všem jsem se vám dovolal, krom Toma Znamenáčka, jsem rád, že jsme se domluvili na schůzce, tento čtvrtek, 4. června, v 7:00 ve velké zasedačce MěÚ. Kdo by měl i jiný zájem, ať přijde.

2 Likes

Díky! Já na tohle nemám kapacity, ale budu rád, když sem potom napíšete, k čemu jste došli.

2 Likes

Tady ještě @Marek popisuje související téma:

Je možné, že by ta trasa na Kamenici zase posloužila jako objezd během opravy mostku na Dukelské. Ale to předpokládám není problém, prostě by se ten sloupek dočasně vyndal nebo závora zvedla.

K čemu jste včera došli?

2 Likes

Měli jsme v 7 ráno hodinovou debatu, myslím plodnou. Pokud sem závěry nedá @Lukas.Holik, tak to klidně shrnu. Zatím stručně: pevná zábrana, jejíž charakter ale neurčí město, ale jiný orgán. Důvodem je, že se nejedná o cyklostezku nebo chodník, ale o účelovou komunikaci, a zábrana musí být certifikovaná. Takže na subtilní sloupeček nebo prkennou ohrádku to fakt nevypadá. Nicméně zcela určitě půjde o zábrany, kterou jeřáb lehce posune v případě nutnosti.

Spíš chci reagovat na tu objížďku, která se zde skoro samozřejmě začíná zmiňovat (že prý jinudy to nejde). Chci jasně upozornit, že v případě opravy Dukelské zde nešlo o oficiální objížďku, ta byla úplně jinde. Pokud by z toho byla opravdu ofiko objízdná trasa, zkolabuje během půl hodiny doprava na Gagarinové a L. Vojtěcha.

2 Likes

Hezký den,

Nespí to, pracuje se dál. Podstatná fakta. Po schůzce v červnu jsem obeslal majitele pozemků s návrhem uklidnění dopravy v lokalitě, v podobě pevné překážky. Někteří byli proti, proto jsem je sezval po prázdninách na osobní schůzku si vše vyříkat. Resumé se schůzky – pokusit se místo uklidnit dopravními značkami, zákaz vjezdu motorových vozidel.

Včera šel materiál na radu, kde bylo schváleno umístění dopravních značek. Začínáme jej administrovat.

4 Likes

Dobrý den, děkuji za pokračování v řešení a věřím, že v dohledné době budou značky instalovány. Situace je tam bohužel stále stejná, řada vozidel projíždí, pěšky se to nedá projít bez vyhnutí se zhruba 3 jedoucím autům. Varianta dopravní značky (a nikoliv fyzická zábrana) je taky varianta. Nedělám si iluze, že zákaz vjezdu nebude porušován (viz zkušenosti z blízké cesty spojující Ludvíka Vojtěcha a Bělskou), rád si ale v takovém případě pohovořím s projíždějícím řidičem. Jen trochu hrozí, že chodci budou poněkud častěji volat na Městskou policii, aby tam zjednali pořádek. (Možná ale předbíhám.)

1 Like

Rád bych se dotázal, jak pokračuje instalace dopravních značek. Uběhly už další (téměř) dva měsíce a zatím nic. Dopravní situace na místě také stále stejně nevyhovující. Díky.

Zdá se, že už se blížíme výsledku, viz náš report z radnice:

Na cestě Na Kamenici, která se hojně řešila na zastupitelstvu (…), bude zákaz vjezdu všech motorových vozidel. Výjimka bude možná jen na povolení městského úřadu.

:tada:

2 Likes

Cíl v dohledu vítám. I s ohledem na to, že se blížíme 1. výročí začátku řešení problému. Zatím jsem skeptický vzhledem k přislíbu, že "by se to mohlo během loňských letních prázdnin vyřešit ".

1 Like