Zadání na sportovní halu

Já petice vůbec nevnímám jako nástroj nátlaku, rozhodně v tomhle kontextu ne. Je to prostě nějaký formálnější způsob, jak dát najevo poptávku, což mně tady přijde klíčové, zvlášť když lezci nejsou organizovaní. Na druhou stranu politici obvykle petice jako nátlak vnímají, v tom máš pravdu. (Je to těžký, protože na měkčí nástroje zase obvykle vůbec nereagujou, ostatně zřídkakdy reagujou i na ty petice, :man_shrugging:)

1 Like

Máš pravdu - je to nějak zafixované, že když se řekně petice, tak je to většinou vnímáno asi jak píše klasik Járada Cimrman nějak takto:
UČITEL: Poslali jsme odtamtud císaři do Vídně ostrou petici, že chceme…
SMYL: Pomalu, pomalu! Co je to petice?
UČITEL: To je z latiny. Česky bychom řekli prosba.
SMYL:… poslali z lázní ostrou prosbu… a dál? :smile:

Každopádně zde ta "prosba" má asi smysl, už jen v tom aspektu, že ostatní sporty jsou buď zastoupeny ve sportovní komisi a nebo se nějak už teď v současnosti organizovaně prezentují, což zde v případě sportovního lezení zatím není.
OK, pojďme tedy do toho a uvidíme - jsem pro

2 Likes

Mno, vzhledem k tomu, že jsme se v diskusi o lezecké stěně dostali až k petici, je zřejmě v komunikaci mezi zodpovědnými komunálními politiky a veřejností něco v nepořádku. Když to shrnu: veřejnost v nezanedbatelném počtu požaduje stěnu, a to pravděpodobně většinově vnitřní. Sportovní komise neví, nebo se není schopna na ničem usnést. Zodpovědný radní tvrdí, že stěna - když už - má být venkovní. Nějak té situaci nerozumím.

2 Likes

Já jí zatím rozumím tak, že sporty, které mají zastoupení ve sportovní komisi nebo radě města, to mají dobrý, a ostatní to mají špatný. Což by byla špatná zpráva o stavu demokracie v našem městě, aspoň pro ty, co berou demokracii jako přesun od kamarádšoftů k otevřeným procesům.

Zatím je ale na takové závěry brzo – počkejme, jak se k té poptávce po lezecké stěně postaví sportovní komise a obecně zastupitelé. A tím nemyslím, že demokraticky správná je pouze varianta haly se stěnou. Jen bych chtěl vidět, že se tím někdo opravdu vážně, objektivně zabýval a pokud to zamítneme, tak na základě nějakých podstatných argumentů.

3 Likes

To je jasné. Jen jde o to, aby to někdo nahoře během toho čekání nerozhodl a pak se s tím už nedalo hnout. Mně samozřejmě nejde o nějakou konkrétní variantu, která by byla podle mne správná. Ale z popisu jednání sportovní komise jsem získal pocit, že postup zhodnocení poptávky po stěně zatím není nijak ideální.

Tady je trefně řečeno jak to asi chodí na městě, ať se jedná o jakýkoliv velký projekt - hala,Červená zahrada, Boskovická spojka, kulturní centrum, doprava atd.Demokracie a snaha domluvit se na co nejpraktičtější veriantě tu asi není. Vždy rozhodují jen peníze. Bohužel. Stále více mi připadá, že tu platí heslo "Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody."

OK, Petr do toho praštil :tada:, zájemci můžou podepisovat:

1 Like