Výběr lokality pro sportovní halu

Je možnost se s touto studií někde seznámit ?

1 Like

Opravdu? Ta studie řeší ČZ včetně oválu?

Přesně. Rozmáhá se nám tady takový zlozvyk – šermovat nějakými neveřejnými zdroji a podklady.

Za mě je tohle celé nedůvěryhodné. My nepotřebujeme, aby někdo vytáhl z klobouku zázračnou studii, to ani není možné. My potřebujeme postupovat transparentně a zapojit do přípravy širší spektrum lidí. Sestavit pracovní skupinu ze sportovců, architektů, politiků a dalších odborníků, vytvořit požadavky a zadání pro soutěž na řešení celého areálu, získat víc různých pohledů na možné řešení atd. atp. @barto to umí vysvětlit určitě lépe. Ale tohle není důvěryhodná cesta, jak tlačit variantu Červenka.

4 Likes

Ano, tohle je přesné. Děkuji za pregnantní vyjádření.

3 Likes

Vedení města právě oznámilo, že veřejné setkání k hale bude ve čtvrtek 8. srpna od 17 hodin ve velké zasedačce na radnici.
Tohle teda pokládám za veliký lapsus: nevhodný termín, oznámený málo dopředu, všechno špatně :frowning:

1 Like

Toto je za mne asi nejlepší řešení - jak dosáhnout toho, abychom u nás konečně připravovali a realizovali veřejné stavby kvalitně a s konceptem do budoucna.
Pokud chceme s Červenou zahradou něco do budoucna dělat - a ať už s halou, nebo bez ní - tak tam už teď vidím obrovské penzum práce, které bude třeba odpracovat.
To opravdu jedna schůzka a nebo uvedené spásné řešení rozhodně nevyřeší. Kdyby to bylo opravdu takto jednoduché - tak už bychom to řešení tady dávno určitě měli.

Mělo by to být o transparentním dialogu vzájemně mezi sebou, zaznamenávání argumentů a navržených řešení na papír a to všechno podloženém pro lepší vypovídající hodnotu pro všechny zůčastněné klidně i pracovními skicami, co která z variant a nebo její podvarianta představuje do budoucna a co přináší v současné chvíli.
V první řadě by to ale chtělo, aby všechny tyto subjekty začaly konečně spolupracovat - protože to za nás fakt nikdo jiný nevyřeší.

Stejně jak psal výše p. Provazník - taky nemám rozhodně úchylku se neustále strefovat do vedení města a velmi rád bych je za něco už konečně pochválil - že to dělají tak jak je v praxi běžné a racionální.
Omlouvám se, ale toto na mne působí, že se odškrtne bylo "projednáno s veřejností" a jede se dál...

3 Likes

Máš pravdu Vojto, jen si nejsem jistý že to všechno končí jen tím parkovištěm - podle mne by bylo s velkou pravděpodobností třeba nějakým způsobem vyřešit i navazující křižovatku Sušilova - U lázní - Šemberova, kde jsou nyní v podstatě dvě křižovatky, od sebe vzdálené 25 m, což není dopravně úplně ideální. V případě, že bych do takto malého území přivedl další dopravu a kapacity.

Asi by to být úplná rezignace být nemusela, protože nejsme zas tak velké město, abychom se tu museli zalamovat docházkovými vzdálenostmi a bůhvíčím vším ještě, víc než je zdrávo - asi se tu nebavíme o tom, že cestujeme v rámci jednoho města např. z Králova Pole do Modřic (tam bych to asi chápal).
Takže pokud postavíme teď novou sportovní halu kdekoliv, druhou fakt asi hned tak nepostavíme - to souhlasím. A zavřeme si možnost vytvořit do budoucna synergii jednoho sportovního areálu, využívaného celoročně.

2 Likes

Velmi mě opět mrzí, že se vedení města bude zabývat jen dvěmi varintami a po zkušenostech s vedením města mám obavy, že o debatě k variantě ČZ nebudou mít zájem, protože to není na programu.Termín je opět vybrán v době největšího výběru dovolených, jak tomu bylo již několikrát (cesta nejmenšího odporu).

No pokud se chce s Červenou zahradou v budoucnu něco dělat - jak je deklarováno - tak stejně to jednou bude potřeba vyřešit. :slight_smile: Takto je to jen tlačení káry před sebou a odkládat to asi donekonečna pořád nepůjde...

1 Like

Je důležité, aby tam přišlo co nejvíce zastánců ČZ, pak stím snad pohnem.

1 Like

CItuji z rozhovoru z panem Mazáčem: "Koncem srpna bude veřejné projednání, kdy veřejnosti představíme obě dvě varianty. Datum ještě upřesníme, aby všichni byli už zpátky z dovolených." Tak, s tím návratem z dovolených to nevyšlo. Věřím v následné informace Ohlasů, já jsem 8.8. služebně mimo ČR.

1 Like

Ten primární důvod stavět u základní školy, když tam jsou dvě funkční tělocvičny není potřeba, jelikož sporty jako florbal a basketbal je tam normálně hratelný. Na základce se hraje florbal 4+1.

Omlouvám se, ale tohle je asi zatím ta největší dezinformace co tu šla.

Každý si může najít adresu šikovných projektantů, kteří všem rádi odpoví.

Historie se opakuje. Lidé se budou opět bránit. Budou se bránit tak dlouho, než "mocní" v tomto městě pochopí, kam patří SH ...

1 Like

V tom případě je dost těžké brát informace o té zmíněné studii proveditelnosti vážně. Pro mě je to úplně stejné, jako kdyby žádná neexistovala. A překvapuje mě, že se nějakou tajnou studií zaklínáš zrovna ty, který kritizuješ ostatní za netransparentnost. Buď je ta studie veřejná, nebo se nemáme o čem bavit.

6 Likes

Milý Tomáši,

na začátku jednání ZM se o tom mluví opakovaně.

http://www.avatelier.cz/

https://www.piratiboskovice.cz/jiri-klimek

Zvedni telefon a udělejte s těmi hochy rozhovor …

P.S.

„Pravím, že je špatným novinářem a špatným spisovatelem novin, kdo uzavírá sebe sama v jakousi uzoučkou duchovní specializaci. Být v novinách a psát pro noviny, to znamená mít především vztah ke všemu, co jest, nalézt živý, přímý, demokratický zájem o celou skutečnost bez intelektuálního fouňovství.“

Zdroj: Citáty na téma novinář (76 citátů) | Citáty slavných osobností

Vladimíre, já už jsem ti několikrát říkal, že si nenecháme od politiků ani diktovat ani radit, jak máme dělat svou novinářskou práci. Neřkuli od politiků, kteří se vyznačují tak nízkou politickou kulturou, vysokou mírou arogance, přehnanými osobními ambicemi a z toho pramenící neochotou řešit obecné záležitosti věcně, konstruktivně a otevřeně, jako je tomu v tvém případě. Tak to prosím už nedělej a nedestruuj i tuto diskusi, jak je tvým zvykem a koníčkem.

10 Likes

Moderátorská vsuvka: Další Vladimírův příspěvek jsem už smazal, protože podle mě nijak konstruktivně nepřispívá do debaty. Neradi do diskuze takhle zasahujeme, ale pokud si máme vybrat mezi vandalizací debaty a jejím přísnějším moderováním, nebudeme dvakrát váhat. Vladimíre, pokud budeš mít k variantě Červenka něco víc než náznaky a zákulisní čáry, diskuzní fórum i noviny jsou ti k dispozici.

6 Likes

Starosta na tiskové konferenci (srpen 2019) vyloučil, že by město s podpisem čekalo až na dobu po jednání zastupitelstva, které by mělo 10. září o lokalitě rozhodnout.
Tak přece.

Bohužel se nemůžu zůčastnit, lituji.

Nevadí, byli jsme tam za vás a @Tomas_T sepsal nejdůležitější postřehy v článku:

@Marek má ještě nachystanou analýzu aktuálního rozdělení příznivců jednotlivých variant mezi zastupiteli, vydáme během příštích pár dní.

PS. Pan místostarosta Mazáč sliboval videozáznam, ale zatím jsme se k němu nedopídili.

2 Likes