Výběr lokality pro sportovní halu

No pokud se chce s Červenou zahradou v budoucnu něco dělat - jak je deklarováno - tak stejně to jednou bude potřeba vyřešit. :slight_smile: Takto je to jen tlačení káry před sebou a odkládat to asi donekonečna pořád nepůjde...

1 Like

Je důležité, aby tam přišlo co nejvíce zastánců ČZ, pak stím snad pohnem.

1 Like

CItuji z rozhovoru z panem Mazáčem: "Koncem srpna bude veřejné projednání, kdy veřejnosti představíme obě dvě varianty. Datum ještě upřesníme, aby všichni byli už zpátky z dovolených." Tak, s tím návratem z dovolených to nevyšlo. Věřím v následné informace Ohlasů, já jsem 8.8. služebně mimo ČR.

1 Like

Ten primární důvod stavět u základní školy, když tam jsou dvě funkční tělocvičny není potřeba, jelikož sporty jako florbal a basketbal je tam normálně hratelný. Na základce se hraje florbal 4+1.

Omlouvám se, ale tohle je asi zatím ta největší dezinformace co tu šla.

Každý si může najít adresu šikovných projektantů, kteří všem rádi odpoví.

Historie se opakuje. Lidé se budou opět bránit. Budou se bránit tak dlouho, než "mocní" v tomto městě pochopí, kam patří SH ...

1 Like

V tom případě je dost těžké brát informace o té zmíněné studii proveditelnosti vážně. Pro mě je to úplně stejné, jako kdyby žádná neexistovala. A překvapuje mě, že se nějakou tajnou studií zaklínáš zrovna ty, který kritizuješ ostatní za netransparentnost. Buď je ta studie veřejná, nebo se nemáme o čem bavit.

6 Likes

Milý Tomáši,

na začátku jednání ZM se o tom mluví opakovaně.

http://www.avatelier.cz/

https://www.piratiboskovice.cz/jiri-klimek

Zvedni telefon a udělejte s těmi hochy rozhovor …

P.S.

„Pravím, že je špatným novinářem a špatným spisovatelem novin, kdo uzavírá sebe sama v jakousi uzoučkou duchovní specializaci. Být v novinách a psát pro noviny, to znamená mít především vztah ke všemu, co jest, nalézt živý, přímý, demokratický zájem o celou skutečnost bez intelektuálního fouňovství.“

Zdroj: Citáty na téma novinář (76 citátů) | Citáty slavných osobností

Vladimíre, já už jsem ti několikrát říkal, že si nenecháme od politiků ani diktovat ani radit, jak máme dělat svou novinářskou práci. Neřkuli od politiků, kteří se vyznačují tak nízkou politickou kulturou, vysokou mírou arogance, přehnanými osobními ambicemi a z toho pramenící neochotou řešit obecné záležitosti věcně, konstruktivně a otevřeně, jako je tomu v tvém případě. Tak to prosím už nedělej a nedestruuj i tuto diskusi, jak je tvým zvykem a koníčkem.

10 Likes

Moderátorská vsuvka: Další Vladimírův příspěvek jsem už smazal, protože podle mě nijak konstruktivně nepřispívá do debaty. Neradi do diskuze takhle zasahujeme, ale pokud si máme vybrat mezi vandalizací debaty a jejím přísnějším moderováním, nebudeme dvakrát váhat. Vladimíre, pokud budeš mít k variantě Červenka něco víc než náznaky a zákulisní čáry, diskuzní fórum i noviny jsou ti k dispozici.

6 Likes

Starosta na tiskové konferenci (srpen 2019) vyloučil, že by město s podpisem čekalo až na dobu po jednání zastupitelstva, které by mělo 10. září o lokalitě rozhodnout.
Tak přece.

Bohužel se nemůžu zůčastnit, lituji.

Nevadí, byli jsme tam za vás a @Tomas_T sepsal nejdůležitější postřehy v článku:

@Marek má ještě nachystanou analýzu aktuálního rozdělení příznivců jednotlivých variant mezi zastupiteli, vydáme během příštích pár dní.

PS. Pan místostarosta Mazáč sliboval videozáznam, ale zatím jsme se k němu nedopídili.

2 Likes

Hybešova – strašení a realita.

Zastupitel za Sportovce Jiří Pevný, uvedl, že jakýkoliv majitel pozemku bude vždy limitován územním plánem a není namístě strašit tím, že pozemek koupí developer a zbuduje zde další sídliště.

V dubnu zastupitelé schválili záměr pořízení již třetí změny územního plánu.

1 Like

Dobrý den, já jsem pořád zastáncem umístnění sportovní haly v uceleném komplexu a to v areálu Červené zahrady, který bude sloužit pro další tři generace a se všemi navazujícími službami, který nám budou závidět daleko větší města než Boskovice. Možná by stálo za to, zamyslet se a navrhnout nějakou pracovní skupinu ze strany odborníků a prošetřit a nepokusit se nabídnout část budoucích městských pozemků, co jsou nyní zatím pořád krajské, tak panu JUDr. Paroulkovi nabídnout třeba jen částečnou směnu pozemků, nebo mu nabídnout jiné pozemky přímo ve vlastnictví města ( v územním plánu je ošetřeno, co se zde může budovat ),...... aby nebyla cena pro výkup v Červené zahradě tak závratná. A jestli jsem dobře pochopil občané si moc nepřejí stavbu haly na Hybešové ulici ( viz. články níže ....), tak místo haly třeba občanům vybudovat nějaké menší obchodní centrum nebo centrum služeb ať nemusí jezdit všichni tím .......autem přes křižovatku u pošty a pak ještě u Slavie směrem do obchodních center do západní části města. Teoreticky halu na Hybešově ulici může pak na zbývající části krajského pozemku se pokusit dokonce postavit i kraj za peníze ze svého rozpočtu v rámci údržby a zhodnocení komplexního areálu. Myslím, že čas běží, ...., pěkný den.

4 Likes

Tady je asi fér říct, že pan zastupitel Pevný o tom pak takto ještě mluvil. Jasně, možné je v podstatě cokoli, ale jde právě o to, že to musí schválit zastupitelstvo. Čili nejde to stavět tak, že kraj pozemky prodá developerovi, a ten tam postaví, co chce. Město na to má zásadní vliv, právě díky tomu, že rozhoduje o územním plánu. Tak je to myšleno, pokud je to nejasné, je to spíš moje chyba.

2 Likes

Plně souhlasím, přesně tohle jsem navrhl na začátku diskuse a navrhnu i na Zastupitelstvu. Pan ředitel Vlach potvrdil můj názor, že škola má o halu ve svém areálu eminentní zájem a stoupne tak její prestiž. Já dodávám: klidně, ale za svoje.

4 Likes

O.K. Na setkání jsem nebyl, neměl jsem tedy úplnou informaci. Jinak mne zaujal rozdíl v odhadu ceny 80 mil. pana místostarosty proti 150 mil. pana architekta.

4 Likes

Mně pořád není jasné, proč (zřejmě většina zastupitelů ve shodě?) odmítá variantu ČZ. Je to jen čistě finanční otázka? Jde pouze o těch 35 mil. Kč za pozemek? Pokud ano, nestojí za to teď zaplatit 35 mil. Kč a získat do budoucna možnost rozvoje té lokality pro sportovně-relaxační účely bez nějakých omezení? Stejně se zdá, že jednou ten pozemek bude nutné vykoupit. Pokud bude ještě v nabídce. A pokud ano, za 10 let může stát třeba dvojnásobek.

5 Likes

Řekl bych, že tady jde opravdu hlavně o čas. Zastupitelé jsou pod tlakem, aby ta hala už konečně byla. Na besedě to vysvětlovala @Dagmar Hamalová, minimálně pro část zastupitelů je významný ten postoj sportovců a části veřejnosti, aby už se hala konečně začala stavět. A na Července by se v tomto volebním období určitě ani nezačalo.

2 Likes