Uzavřený zastupitelský seminář ke sportovní hale

Úplně si nerozumíme, přestože oba myslíme v podstatě to stejné. To co píšete, tak může klidně být a kdoví, jak to opravdu bude ve skutečnosti. :wink:

Já to myslel tak, že bychom měli mít jasno o základních parametrech vlastního provozu haly - jakým je třeba kapacita hlediště, počty a kapacity šaten, velikosti potřebných skladů, velikost nářaďvny, atd. Z toho se pak budou odvíjet např. kapacity hygienického zázemí (jak pro veřejnost, tak pro sportovce) apod. A toto se přiznám, jsem takto zpracované zatím neviděl. Byly to zatím pouze a jenom vyjmenované místnosti.
Toto je za mne základní zadání haly - všechno ostatní, jako případné další sály (gymnastika?, apod.), restaurace a možné další podobné provozy se dají doladit až dle konkrétní lokality a vazeb na okolí. V tom jsme asi ve shodě.

V tomto případě se už bavíme ale o konkrétním zadání, na konkrétní pozemek - zde je pak třeba řešit, aby se dispozice díky spoustě požadavků totálně nezasukovala na úkor provozu - prostě aby to tam lidově řečeno vešlo a fungovalo. Tam se samozřejmě můžeme lišit podle toho, kde hypoteticky stavíme - jak jsme oba psali. To taktéž souhlasím.

Škoda, že podobně jako to Lukáš Holík zvládl v případě knihovny, nebyla zatím sestavena např. nějaká pracovní skupina ke sportovní hale - myslím, že by se za těch sedm měsíců dalo už mnohé zvládnout. Ne jen představená prezentace.

Ve věci té dnes už asi hypotetické Červenky a větší haly (kapacitně) - měl jsem za to, resp. to tak doposud bylo prezentováno (pokud se nepletu), že chceme stavět hlavní městskou halu a ta by měla být přeci všude kapacitně stejná. Za mne pořád platí jedna ekonomika provozu a hospodárnost - tedy, že musíme vědět, jak jsme schopni halu zaplnit/zaplatit (kapacita hlediště), v návaznosti na sporty a soutěže, které v ní chceme pořádat - ať stojí přeci ve městě kdekoliv.

2 Likes