Příprava stavby sportovní haly v Červené zahradě

Chlapi! (@zoul a @barto) Vaše sarkasmy mně napovídají, že něco nefunguje a pocit zmaru ve vás hluboce zakořenil. - Průběh jednání zastupitelstva si ve svých občanských snech představuji jinak. Snad nejsem příliš naivní, ale fakt jinak. Já některým výrokům některých zastupitelů a radních prostě nerozumím. Od udávání, přes děcka až po architekturu redukovanou na barvu fasády. Takovej trošku "okresní přebor" to je, ne? No to je fuk, každej jsme nějakej. Akorát se bojím, že takováto jednání nebudou mít příznivý vliv na realizaci sportovní haly.

3 Likes

Zajímalo by mě, zda a jak dalece je možné měnit návrh Terezy Jílkové, když ve smloubě se uvádí: Nabyvatel je v rámci poskytnutí výhradní licence oprávněn užít Autorské dílo způsobem, který nesníží hodnotu Autorského....... . Co všechno a v jakém rozsahu je možné v tomto případě měnit.

Nepřekvapen čtu (Evee), že z pocitu zmaru v diskutujících hluboce zakořenil sarkasmus. Přitom to chlapi není tak dlouho, kdy jste mi vyčítali ironii. Ale tak to v demokratické diskusi chodí. Když sem Tomáš Trumpeš vložil trefný Renčínův vtip, uvedl jsem k němu ve svém komentáři, že koalice bude dělat to, co chce ona, a že na tom nic nezmění ani OHLASY, ani SRAB. Tím jsem chtěl vypíchnout, jakou sílu a možnosti koalice má a čeho je schopna, aby prosadila své zájmy. Na posledním zastupitelstvu jste dostali pádnou odpověď nejenže tomu tak je, ale také zazněla skoro výhrůžka, že jim do toho nemá nikdo kecat.

O tom jsem v podobném duchu zde ve fóru psal již víckrát, ale nic naplat. Optimistický Tomáš_T mi ještě u převodu pozemků na Hybešce vytýkal, že jsem konspirátor a naopak uvedl, že je město třeba pochválit. Město pozemky nakonec nezískalo (ač o to usilovalo, jak přiznal Pavel Musil z majetkového odboru), takže o lukrativní pozemky musí developer nyní usilovat na kraji. Oni ti krajští totiž umí také počítat.

Optimistou byl též Ivo Provazník, který mne nabádal k větší jasnozřivosti, abych přestal sdělovat osobní názory a věřil tomu, že dobře sestavená komise může dojít k optimálnímu řešení. Nedošla. Pokud Jana Synková a Ivo Provazník vstoupí do komunální politiky (jak je avizováno), budu jim držet palce, aby rozčarováním nemuseli z boje předčasně utíkat. Tomáš Trumpeš v článku tentokrát místo pochvaly totiž uvedl, že rozpory a rozdíly mezi boskovickými politiky jsou velké, se spoustou argumentačních faulů, zjevných nesmyslů a celkově nepřátelské atmosféry. Jen dodám, že tak je tomu dlouho, ale bytostný optimismus mnohých vede ke zlehčování a podceňování nemilé reality, a nebývá vyvážen obezřetností. Ta totiž není projevem slabosti. A to jsem vynechal mnoho různých podob lží.

Zajímal by mne také názor Terezy Jílkové, která za 380 000,- Kč svůj návrh městu prodá, AV Ateliér ho za 150 000,- Kč překreslí a někdo ten kšeft za 140 milionů postaví.

P.S.
A jestli jsem to správně pochopil, tak mezi městem a městským architektem není vyloučen soud.

Tady se musím trošku hájit, já za konspirační měl tu část vaší teorie, že město nakonec pozemky kraji nevrátí. Což se myslím ukázalo jako celkem opodstatněné, vrátil. Že se k tomu přes kraj dostane nějaký developer, to bych jako možnost už nevyvracel. A že se mu povede prolobovat územní plán... no tam to mám tak nějak na hraně :slight_smile:

Vrátili. Pokusy o nevrácení pozemků však byly reálně učiněny, ale nevyšlo to. Teorie to tedy nebyla. Teď to bude nějaký čas passé. Mmch (spisovně mimochodem), článek o studentské hale je opravdu dobrý. Přináší řadu otázek které jsou legitimní, na odpovědi si asi ještě počkáme.

Vyšel nový zpravodaj, jehož součástí jsou vizualizace nového návrhu.

1 Like

Návrh T.Jílkové z roku 2016, za který město dalo 65.000 Kč, aneb "DEJME DĚCKOVI ŠANCI" P.Vlach (TOP09)

a návrh po drobných úpravách - "TA STUDIE POTŘEBUJE DROBNÉ VYLEPŠENÍ ...TA PRÁCE JE V PRVÉ ŘADĚ DOBRÁ" místostarostka M. Žejšková (TOP09)

Člověk by ani nepoznal rozdíl , že?

5 Likes

A na webu města už jsou podrobnější podklady.

2 Likes

V první řadě bych se chtěl omluvit za omylem daný hlas za obsah příspěvku- tento projekt má s původním projektem jen málo společného/snad jen název/. Vím, že se nejedná o prováděcí projekt, ale i tak mi tam chybí několik základních věcí. Podle řezu jsou na střeše solární panely, ale nevidím žádný přístup.Jako další nevidím co bude v prostoru nad šatnami 2.NP za lezeckou stěnou včetně přístupu, snad po lezecké stěně.Podobně je to s přístupem na zelené střechy - údržba.

Ve zpravodaji a na webu města se píše, že uvítají návrhy na zlepšení, podněty a připomínky k hale do pátku 7. 1. 2022 na e-mailové adrese: michaela.zejskova@boskovice.cz

Nepodceňujme tuto šanci :wink:

Petr Axman, zastupitel za ANO, veřejně navrhl, že by součástí sportovní haly mohlo být i nákupní centrum:

Tady na fóru už jsme se o téhle variantě bavili před nějakou dobou, možné problémy tam tehdy podrobně popisoval @barto.

1 Like

Tato myšlenka byla v Boskovicích vyslovena několikrát. Důvod, proč jsem s ní opět vyšel na denní světlo je, že se projektu ujmul AV Atelier a bylo prezentováno podzemní parkoviště. To samo osobě evokovalo, že by se opět mohlo uvažovat o tomto směru. Ukázalo se z diskuse s paní místostarostkou, že to tak je, ale dělo se to, jak je poslední dobou zvykem pouze interně ve velice těsném okruhu lidí.
Je to potřeba ve světle současného dění brát jako jednu z možných alternativ a i přesto, že někdo může být pro, někde mezi nebo proti, mělo by se o tom otevřeně jednat a ne s tím jen přijít na zastupitelstvo a v podobě nového generelu si to v rámci koalice odhlasovat.

3 Likes

Pevně věřím, že tam žádné nákupní centrum nevyroste a mám pro to hned několik závažných důvodů. Nedovedu si představit, že by si vzal někdo z města "na triko", že by "vyhodil" přes 30mil. za pozemek, zboural zde za další miliony hotel, vše pro to, aby to sloužilo sportovcům, a místo toho by dané místo sloužilo nakupování (a jak se dočítám na jiných diskuzích, převážně obyvatelům cizích obcí - nic proti nim). To jsme ten Velen a okolí nemuseli vůbec vykupovat. Další věc je dopravní situace. Zamýšlel se vůbec někdo nad tímto faktorem? Vážně chceme na dané místo přívést denně další stovky aut? Zdá se nám, že je v Boskovicích a Července málo aut? Představa, že by se tímto odlehčilo dopravě na druhé straně měsa u nemocnice je skutečně úsměvná. Další problém je urbanismus - nestačí nám zdevastované prosotry necitlivou výstavbou po Slámově pile, ve vnitrobloku Lidická a snad na každém volném prosotru v Boskovicích, kde se ještě vešla bytovka? Skutečně chceme každé volné místo ve městě do milimetru využít a zastavět? Zajímá se někdo o to, jak se nám ve městě žije, aby město mělo nějakou svoji tvář, vzdušnost, krásu? A na závěr - pokud už by se tedy našlo místo na supermarket, místo supermarketu začněme okamžitě uvažovat o možné výstavbě nových lázní, propojených s koupalištěm. Jak už jsem psal jinde, budova současných lázní je stará cca 60 roků, před 20 roky proběhla rekonstrukce, další životnost lázní může být odhadem cca 20-30 roků a budeme stát před otázkou, zda lázně nákladně rekonstruovat, nebo vystavět nové, a to s potřebnými parametry drah.

3 Likes

Líbí se mi článek od SRABu - komentář k projektu sportovní haly, plně souhlasím s tím, že bez konkrétního umístění je to jako plácnutí do vody, všechny popsané nedostatky by bylo dobré dořešit, zveřejnit a vzít v úvahu před konečným zadáním.

1 Like

Ono je to ještě složitější. Jistěže každý může přijít s nápadem alias alternativou a pokud se má o nápadu jednat, tak otevřeně (což se v případě plánu marketu na Července nedělo, běžela jen šuškanda). Bohužel tento nápad, který potvrdila místostarostka, dokládá nahodilost v plánování infrastruktury v Boskovicích. Nebo snad jedeme podle urbanistického konceptu areálu Červenky? Existuje vůbec?

1 Like

Rada města se seznámila s návrhem Strategického plánu rozvoje města Boskovice pro období 2022+, který pro město zpracovává firma AQE advisors. Návrh je výsledkem jednání pracovních skupin a setkání s veřejností, která probíhala v uplynulých měsících. Rada doporučuje zastupitelstvu tuto aktualizovanou verzi strategického plánu schválit. Podle starosty bylo hlavním cílem strategický plán inovovat, zjednodušit a zmenšit jeho rozsah.
OHLASY 1.12. 2021
Zdá se, že firmě AQE advisors vypadla ze strategického plánu kapitola "šuškanda".

Neví někdo co je nového kolem sportovní haly po semináři z 13.1.2022 ?

Chystáme text na Ohlasech, který shrnuje část připomínek a názory další odborníků. Už finišujeme, vyjde brzy.

1 Like

A už je to tady:

2 Likes

Dopadlo to přesně tak, jak jsem již dříve psal. Zpracovat "zodpovědně" tak náročný projekt v tak šibeničním termínu je prostě sebevražda.