ZAPOJ SE! Participativní rozpočet v Boskovicích?

Ahoj!

Příští středu 3. dubna v 17 hodin se v zasedací místnosti radnice bude konat setkání, kde se všichni dozvíme všechno o participativním rozpočtu (něco málo k tématu a užitečné odkazy zde).

Jednak bych vás touto cestou ráda pozvala na setkání a jednak otevřela případnou diskusi k tématu - ať už se budete ptát před setkáním, nebo po něm. Co nebudeme vědět my, zodpoví Tomáš Koláčný, který za zavedením projektu Dáme na vás stojí v Brně.

Budeme rádi, když se zastavíte!

Kristýna, @Radek_Samsula a náš hlavní participátor @Jenda_Nadvornik

Nechtěli byste ještě před setkáním představit aspoň základní parametry toho, co byste chtěli navrhovat v Boskovicích? Přesnější představa a možnost o tom popřemýšlet předem by diskusi prospěly.

3 Likes

OK, provedem! Zítra!

1 Like

Ahoj Tome,
na uvádění základních parametrů je možná trošku brzo, nicméně pokud se podíváme na města větší, podobné nebo dokonce i menší velikosti (btw. participativní rozpočet není jen pro velká města s velkým rozpočtem - viz graf níže), tak bychom mohli například vyčlenit z rozpočtu pro PaRo 750.000,- Kč (podobně jako v Českém Krumlově) a stanovit limit na projekt 250.000,-Kč
Jsou dokonce i města, kde limit na projekt nemají..
Více zítra 3.4. v 5h na MÚ, budu se těšit :wink:

1 Like

Podle mě je možná trošku brzo na to, aby se Piráti zdráhali probírat svoje chystané projekty veřejně :smiling_imp: (Jen vás zlobím, všechno v dobrém.) Já chápu, že to ještě nemáte srovnané, ale vůbec bych se nebál už tyhle počáteční fáze nahodit do debaty.

Rozumím.. přiznám se, že původně jsem vůbec toto neměl v plánu, ale donutili jste mě k tomu a je to jen dobře - zítra to vyladíme (graf už mám nachystaný) díky :slight_smile:

Ze setkání ještě přineseme článek, zatím zájemcům nabízím úvodní prezentaci a prezentaci hosta.

Teď čtu, že přinesete článek! Stane/stalo se?

Plánujeme to, i když mně to trochu spadlo pod stůl.

Vžžžum:

2 Likes

Ahoj,
jen pro informaci – včera byl v BLANSKU spuštěn první ročník Participativního rozpočtování.
Vyčleněná částka z rozpočtu města = 600.000,-Kč.
Doporučuji mrknout na web: www.blansko.cz/spolecne-pro-blansko/

1 Like

Blansko má rozpočet větší asi o čtvrtinu. Kdyby Boskovice začínaly někde na částce 400–500 tisíc, přišlo by vám to zajímavé?

Hodně záleží na pravidlech vyhodnocení. V Blansku, pokud jsem to správně pochopil, může klidně všechny peníze shrábnout jeden projekt, pokud vyhraje. Z toho pohledu mně částka kolem půl milionu a výš připadne dobrá, zvlášť na první ročník.

2 Likes

Ano

přesně tak

(Příspěvek musí být alespoň 20 znaků dlouhý - tvrdá pravidla monopolu)

1 Like

Dobrý den byl bych pro vysazení více stromů u bytovek naproti spgš myslím tím u toho travnateho palouku směrem k městu. Nikdo o to tam nevyužije tak proč tam neudělat park v centru města

3 Likes

@Jenda_Nadvornik, už se nám tu scházejí první návrhy :–), máte pro ten participativní rozpočet nějaký harmonogram?

Pro záříjové zastupitelstvo bychom rádi měli hotový harmonogram a konkrétní návrh, jak by participativní rozpočet mohl vypadat, v ideálním případě by pilotní ročník proběhl už příští rok. Předminulý týden jsme to řešili s panem starostou a podle něj to vypadá nadějně.

4 Likes

Parčík by byl určitě fajn, ale nevím, co na to vlastník pozemků … myslím, že tam bude asi jiný záměr :frowning:

Ta podkova patří panu Tadeuszovi Wilkovi.

1 Like

Pro zájemce o fungování participativního rozpočtu bude v pátek seminář:

1 Like