ZAPOJ SE! Participativní rozpočet v Boskovicích?

rozpočet

(Kristýna Znamenáčková) #1

Ahoj!

Příští středu 3. dubna v 17 hodin se v zasedací místnosti radnice bude konat setkání, kde se všichni dozvíme všechno o participativním rozpočtu (něco málo k tématu a užitečné odkazy zde).

Jednak bych vás touto cestou ráda pozvala na setkání a jednak otevřela případnou diskusi k tématu - ať už se budete ptát před setkáním, nebo po něm. Co nebudeme vědět my, zodpoví Tomáš Koláčný, který za zavedením projektu Dáme na vás stojí v Brně.

Budeme rádi, když se zastavíte!

Kristýna, @Radek_Samsula a náš hlavní participátor @Jenda_Nadvornik


(Tomáš Trumpeš) #2

Nechtěli byste ještě před setkáním představit aspoň základní parametry toho, co byste chtěli navrhovat v Boskovicích? Přesnější představa a možnost o tom popřemýšlet předem by diskusi prospěly.


(Kristýna Znamenáčková) #3

OK, provedem! Zítra!


(Jenda Nádvorník) #4

Ahoj Tome,
na uvádění základních parametrů je možná trošku brzo, nicméně pokud se podíváme na města větší, podobné nebo dokonce i menší velikosti (btw. participativní rozpočet není jen pro velká města s velkým rozpočtem - viz graf níže), tak bychom mohli například vyčlenit z rozpočtu pro PaRo 750.000,- Kč (podobně jako v Českém Krumlově) a stanovit limit na projekt 250.000,-Kč
Jsou dokonce i města, kde limit na projekt nemají..
Více zítra 3.4. v 5h na MÚ, budu se těšit :wink:


(Tomáš Znamenáček) #5

Podle mě je možná trošku brzo na to, aby se Piráti zdráhali probírat svoje chystané projekty veřejně :smiling_imp: (Jen vás zlobím, všechno v dobrém.) Já chápu, že to ještě nemáte srovnané, ale vůbec bych se nebál už tyhle počáteční fáze nahodit do debaty.


(Jenda Nádvorník) #6

Rozumím.. přiznám se, že původně jsem vůbec toto neměl v plánu, ale donutili jste mě k tomu a je to jen dobře - zítra to vyladíme (graf už mám nachystaný) díky :slight_smile:


(Tomáš Znamenáček) #7

Ze setkání ještě přineseme článek, zatím zájemcům nabízím úvodní prezentaci a prezentaci hosta.


(Kristýna Znamenáčková) #8

Teď čtu, že přinesete článek! Stane/stalo se?


(Tomáš Trumpeš) #9

Plánujeme to, i když mně to trochu spadlo pod stůl.


(Tomáš Znamenáček) #10

Vžžžum: