Vnitřní uspořádání knihovny

Zdravím všechny,

Rovnou v bodech:

  1. Děkuji všem za diskuzi, návrhy a myšlenky, vnímám je a přemýšlím o nich denně, jak by šly vyřešit, proto bod 3.
  2. Seminář pro veřejnost bude 31. ledna v Zámeckém skleníku v 17:00, tímto Vás srdečně zvu a byl bych moc rád, kdybyste všichni přišli diskutovat i veřejně.
  3. Vytvořím pracovní skupinu, která se bude dále zabývat knihovnou.
  4. Seznámil jsem se s panem ředitelem Moravské zemské knihovny, který přislíbil, že pokud bychom chtěli s čímkoli pomoci, stačí se ozvat. (Určitě oponentura finálního vnitřního prostoru, popřípadě finální prezentace)
  5. S kavárnou to cítím podobně, jen je potřeba domyslet a dopracovat. Prioritou má být komunitní centrum, ne kavárna. :wink:

Ještě jednou děkuji za vaši energii a příspěvky.

3 Likes

Výborné, že vedení města v Tvé osobě sleduje i referenční stavby - pro základní orientaci je toto určitě také potřeba. Užitečné bude se s těmito stavbami nějak seznámit. Fotografie jsou základ a nejsou špatné, ale v případě, že tyto stavby nejsou nijak daleko od Boskovic, je rozhodně doporučuji s těmi, kdo by o to z budoucích uživatelů a zastupitelů měl zájem je i navštívit. To je z mé zkušenosti neocenitelná zkušenost. A pokud máme už i kontakt, tak je to dvakrát dobře.
Za mne bych doporučil zkontaktovat a domluvit případnou návštěvu i ve Stduijní a vědecké knihovně v Hradci Králové od nám na fóru už známého studia Projektil architekti.

Případně pak pro informaci/inspiraci třeba zavítat i do nedaleké knihovny Filozofické fakulty MU v Brně od Kuba Pilař architekti.

O Národní technické knihovně v Praze opět od Projekti architekti, už tu někde na fóru mluvil i @Adam_Kozousek. Pro příklad kvalitní realizace ji dávám k dispozici ještě jednou - je ale již poněkud trochu více z ruky. Za návštěvu ale rozhodně stojí, zejména pro svůj za mne naprosto perfektní interiér.