Vlastní digitální projektor pro letní kino?

Boskovické letní kino zaznamenalo v roce 2018 největší návštěvnost v celé ČR. Digitální projektor do něj ale musíme každý rok půjčovat. @radek_pernica navrhuje, abychom ho koupili:

Projektor stojí zhruba milión Kč, návratnost je podle současných čísel v řádu několika let. Měli bychom ho koupit?

  • Jasně, do aktuálního rozpočtu s ním
  • Kupme ho, ale ne nutně hned
  • Je zbytečné ho kupovat, můžeme si ho dál půjčovat

0 hlasující

Nákup v roce 2019 mi přijde jako logická věc. Lze totiž předpokládat, že příští rok bude pauza v etapové rekonstrukci areálu. Pokud nebudeme v příštím roce investovat do pokračování stavby, mohli bychom ten milion do techniky investovat – to dává smysl. A kino může běžet celou sezónu a vydělávat.

1 Like

V původním článku chybí informace, kolik stojí zápujčka. Pak je otázka, nakolik je naléhavé ho zakoupit, postavená trochu na vodě.

1 Like

Dohledal jsem ve starším textu – asi 100 tisíc.

3 Likes

10% z ceny? To by se mohlo koupit v podstatě bez řečí, ekonomicky viděno. Bez ohledu na další výhody popsané v článku.

1 Like

Takže z návrhu rozpočtu to vypadá, že město projektor koupí, zapůjčí ho kinu (KZMB) a to bude projektor postupně splácet. Přesné parametry zatím neznáme. Projektor bude, to je asi hlavní zpráva – tedy pokud rozpočet v této podobě schválí zastupitelstvo.

1 Like

Další etapu rekonstrukce letního kina brzdí ochranná lhůta na stromy vysazené v rámci dotace.
Přijde mi mimochodem dost barbarské vysadit stromy z dotace a pak čekat, až vyprší nějaká lhůta – a pak je pokácet. Přitom ty stromy jdou přesadit, jak ukazuje vynikající video, na které nás upozornil @Marek_Smerda – Marku netušíš, kolik by tak přesazení mohlo u nás stát?

2 Likes

Myslím si, že to fyzické přesazení stromů je ta menší komplikace. Technicky to půjde určitě. Spíš by bylo potřeba prověřit - pokud by se touto cestou chtělo jít - jak je přesně definovaná ta výsadba dřevin v podmínkách dotace. Jak na ty stromy bude nahlíženo, pokud bychom je ještě před vypršením této ochrané lhůty např. pouze přesunuli o "pár metrů" jinam. Imho mi přijde jako docela diletantství, tyto stromy pak pokácet a vůbec neuvažovat o jejich dalším využití v areálu.

1 Like

Ptal jsem se na zastupitelstvu, přesazení stromů se jako možnost zvažuje. (A návrh na projektor byl teda schválen, jupí.)

2 Likes

A máme tu první zkušenosti z provozu: