Třídění hliníku

Už delší dobu řeším, jak je to v Boskovicích s tříděním hliníku. Dokonce jsem si o tom na facebooku a posléze po mailu psal se současnou senátorkou Jaromírou Vítkovou. Důvod byl jeden a prostý - měl jsem v hlavě informaci, že hliník se může házet do žlutých kontejnerů společně s plasty, což jsem si následně potvrdil i článkem z roku 2012: Třiďte hliník! Vyzývají lidi ve městech - Blanenský deník Jenže právě v té době, kdy jsem si se senátorkou psal, vyšla v boskovickém zpravodaji zpráva, že do žlutých kontejnerů patří jen plasty, polystyren nebo nápojové kartony. K třídění hliníku nabádá i město (Jak nakládat s odpady: Boskovice), ale jak je vidět i dole v diskuzi na webu, lidé se ptají, kam vůbec můžou hliník dávat. Já ho taky nechci házet do popelnice, když se může jednoduše třídit. Takže nejspíš otázka na Lukáše Holíka: Jak to je s tříděním hliníku? Může se házet do žlutých popelnic, nebo někam jinam?

1 Like

Já jsem u Coopu mezi Máneskou a Komenského narazil na kontejner přímo na kovy.

Tak ten jsem asi ještě nezaznamenal.

Podle dnešní zprávy města Boskovice na facebooku přichází "nová služba" v podobě možnosti třídění plechovek do žlutých kontejnerů společně s plasty. Tuto službu vítám, ale uvidíme, jak dlouho vydrží. Bylo by také dobré případně ze strany města sdělit, jestli bude opět zrušena (pokud tak teď skutečně bylo, když se třídění v roce 2011 zavádělo)

1 Like