Sportovní hala v Červené zahradě

Zakreslená hala na Hybešce je pro Červenku bohužel hodně malá, je potřeba tam počítat s nějakou posilovnou, malou tělocvičnou (sálem), restaurací...A Vy jste to nějak rozměrově zkoušel, že by se tam vlezl ovál i ta hala na místě mlýna? Pořád je tu ale ještě problém se čtyřmi dráhami. Takže by to chtělo o něco větší halu, i větší ovál, aby to trochu vypadalo a nebylo to udělané jen tak, aby se tam všechno co je potřeba vmáčklo za každou cenu...

Já doufám, že dle "poskytnuté informace" se hala stavět na Hybešově, Červené zahradě a a ani kdekoli jinde nebude. Je potřeba rozlišovat mezi výkresem/dokumentem stavebního záměru, nebo jak to nazvat a regulerním projektem. Mezi tím je spousta práce. Sice by bylo prima takto zjednosušit stavební řízení, ale obávám se, že by to nezlepšilo už tak docela chabou úroveň (čest výjimkám) naší architektury.

Přesně o tom to je (psal jsem to už kousek výš) - pokud bychom se chtěli variantou v Červenné zahradě reálně zabývat, tak bychom za ty dva roky, co platí rozhodnutí o umístění haly se někam posunuli - minimálně v "hnětení" zadání. Aby bylo hotové, až proběhne výkup pozemků. Tím jak se neustále rojily nové a nové varianty, se nějak zapomnělo ten koncept rozpracovat do stavu abychom byli připraveni.
Teď připraveni bohužel nejsme a přestože bych osobně rád halu na "Července" viděl, tak bych si netroufl na základě studie proveditelnosti říci, že ji postavíme zde, když nemáme zafixovanou základní sít komunikací.

To jsem říkal už v roce 2016, že mi ta hala připadá malá - chybělo tam jakékoliv zázemí a do té volné plochy kolem hřiště by se určitě nevlezlo. O to víc by to chtělo právě reálné zadání a kvalitní řešení celého areálu.

Myslím si, že zrovna toto je v měřítku areálu naprosto marginální problém. Stávající řešení mělo dráhy 4 - pokud bychom se bavili o 6 drahách, tak to znamená rozšířit ovál na každé straně o 2 × 1,22 m dvojice dalších drah. V měřítku areálu, který má rozměry v řádech stovek metrů si myslím, že toto není zrovna to, co by nás nějak význnamně zabrzdilo. :slight_smile:

Za mne prostě bývalé vedení, přestože o areálu docela významně uvažovalo a přetavilo tyto úvahy až do studie proveditelnosti, ke škodě věci tuto myšlenku dále nerozpracovalo (přestože asi jednání o odkupu probíhala). Toto je teď za mne základní problém, proč se stávající vedení touto myšlenkou dále nezabývá - protože to není, jako v případě ostatních variant pouze o "jednom pozemku", ale má to konsekvenci v dořešení celého areálu. Samotného mne to mrzí, ale karty jsou nyní už rozdané bohužel jinak.

Myslím, že budeme rádi, pokud se podaří dát dohromady opravdový stavební program na samotnou halu a kvalitně ji vyřešíme.

3 Likes

Jsem moc rád, že se mi podařilo rozpoutat tak širokou debatu na toto téma.Souhlasím s tím,že bývalé vedení ke konci svého volebního období zvolnilo tempo na přípravách-asi byly důležitější nastávající volby.Stávající vedení o areál na Července asi nemá moc zájem,s tím s Vámi souhlasím.Je jen škoda,ze v diskuzi je jen stálý počet přispěvatelů,chtělo by to více iniciativy ze strany města chtít se tímto areálem zabývat.

Všiml jsem si,že mi vypadla podstatná část článku.-Utvrdilo mě to v tom,že je nutné sestavit odbornou pracovní skupinu a vypsat kvalitní architektonickou soutěž.Omlouvám se

Vedení města schválilo vytvoření studie na Červenou zahradu. Součástí našeho reportu z radnice je i odkaz na zadání – v jedné z variant se počítá se zahrnutím stavby haly:

1 Like