Sportovní hala na Hybešově

To by bylo i moje preferované řešení.

1 Like

Je možné tyto přílohy někde získat? Koukal jsem na stránky města, kde za minulého vedení města bývaly studie a podobné věci k dispozici - bez úspěchu. Hledal jsem fulltextem zápis z rady s přílohami na stejném webu - také bez úspěchu.
Mám pocit, že poté, co předchozí vedení města zde začlo tyto věci umisťovat, tak aktuální vedení to zase znovu nějak neumí... :frowning:

6 šaten je málo... ale to je snad předběžný nástřel :slight_smile:

...možná i proto by mne zajímaly ty požadavky oddílů. Stejně tak maličko "nechápu" kde se vzaly ty naprosto přesné rozměry haly s zastavěnou plochou :slight_smile: Světlá výška je naopak pochopitelná z hlediska regulérnosti hřiště na volejbal (byť pro případné umístění objektu na pozemku je v této fázi tato hodnota zatím irelevantní)...

@barto Už jsem o to zažádal :slight_smile:

2 Likes

Probíral jsem to ještě s Viktorií z Vatry a oni by z té možnosti byli nadšení, takže beru tu skepsi zpět. Pro dospělé to podle mě zásadní atrakce není, ale svoje publikum by si i ta zhruba devítimetrová stěna našla.

1 Like

No bezva! Základ budoucích uživatelů, už se pomalu rýsuje :wink: .
Loni jsme v rámci vánočních svátků u druhé části rodiny z manželčiny strany navštívili s juniory víceméně odbodný modelový příklad v sportovní hale TJ Loko Břeclav. Dal jsem se do řeči se správcem stěny a funguje jim tam lezecký oddíl Pálavský věšák, který tvoří i velká část dospělého osazenstva. Nezmiňoval, že by výška stěny nějak výrazně ovlivňovala návštěvnost a provoz oddílu. Je to jedna z prvních lezeckých stěn u nás z roku 2002 a v roce 2006 pořádali jeden závod Českého poháru.


(foto ze stavby stěny)

Každý si tam najde to svoje. Mají tam boulder, vlastní stěnu (většina má negativní odklon) přes celou šíři haly a třeba ten převis, co tam mají, už pro začátečníky asi rozhodně není. Provoz stěny údajně funguje i souběžně v případě volejbalových zápasů na přilehlém hříšti, které je od stěny odděleno na celou výšku sítí.
Toto podle mne není asi úplně vhodné řešení, ale je to zřejmě dáno tím, že se předpokládám se stěnou od začátku konceptu haly nepočítalo a byla vybudována až za provozu. Jediný co v případě zápasu není možné lézt je právě (a logicky) ten převis.
Na toto by asi bylo dobrý myslet, při zadání koncepce haly - aby ty provozy byly spíše oddělené od sebe a mohly tak fungovat ideálně naprosto nezávisle.

Ještě jak se bavíme o přesném umístění, neznáte někoho ze dvou nejbližších bytovek Na Výsluní? Odtud by to šlo krásně vyfotit a bylo by jasně vidět, jak je to blízko nebo daleko od bydlení.

Známe. Koukněte na jedny z prvních příspěvků zde v tomto tématu :slight_smile:

Našel jsem jen fotku od někoho z Květné, ale ne z Výsluní. A pak fotky od Tomáše T. Jinak nic. Možná paní Žejšková?

Dovolím si vložit fotku ze stránek developera. Jako vlastník bytu Na Výsluní bych stavbu haly v tomto místě uvítal. Slibuju si od toho zejména možnost vytvoření komunikace na Hybešovu ulici, kterou developer sliboval od začátku ale nakonec zůstalo jen u slibů (těch nesplněných mají celou řadu). Pokud bych měl být nezaujatý, tak si myslím, že by to mělo být spíš na Července.

2 Likes

Díky. A kudy plánovaná cesta měla vést? Nepovede třeba ještě do budoucna přes bývalou Slámovu pilu?

Jen pro jistotu podotýkám, že na téhle fotce je dotčeného pozemku jen úzký a ne moc dobře viditelný pruh vpravo – jinak je to hlavně pohled na hřiště, kterého se to netýká. Pozemek pro halu je až za tou tribunou, kterou vidíme asi uprostřed fotky, na kraji hřiště.

Cesta na Hybešku měla vést tudy. Ona tam ta cesta už je, ale není průchozí. Dva pozemky jsou v majetku města a dva pozemky jsou soukromé ale je na nich věcné břemeno chůze a jízdy (bohužel nevím jak přesně definované, v čí prospěch) Bylo to průchozí pro pěší asi týden, ale pak si provozovatel té haly nahoře postavil hlavu, že mu tam nikdou courat nebude, vrátil tam plot a bránu zamknul.

2 Likes

Vážení spoluobčané města.

Bezprostředně po schválení městského rozpočtu na rok 2019 jsme zahájili intenzivní jednání, kterými chceme zastavit toto nezodpovědné rozhodnutí a ušetřit nám všem další milionové investice. Domníváme se, že veškerá sportovní zařízení patří do sportovního areálu v Červené zahradě tak, jak určuje platné usnesení MZ.

Budeme znovu apelovat na představitele města, aby vytvořili občanům Boskovic podmínky, kde by veřejnost dostala prostor demokraticky spolurozhodovat o všech veřejných investicích v našem městě.

Děkujeme Vám za podporu.

Sdružení nestraníků Boskovice


PROVĚŘENÍ MOŽNOSTI UMÍSTĚNÍ SPORTOVNÍ HALY – LOKALITA UL. HYBEŠOVA
Odbor rozvoje města a investic byl pověřen úkolem komplexně prověřit
možnost umístění sportovní haly v areálu VOŠ a SŠ Boskovice na ulici
Hybešova.
Sportovní hala včetně příjezdové komunikace a parkovací plochy je
navržena na pozemcích ve vlastnictví Jihomoravského kraje. Pouze část
příjezdové komunikace je umístěna na pozemku ve vlastnictví města.
RM Boskovice uložila zahájit jednání s odborem majetkovým Jihomoravského kraje o možnosti a podmínkách převodu jeho pozemků
do majetku města Boskovice.
http://www.boskovice.cz/assets/File.ashx…

V akčním plánu na rok 2019 se uvádí,-o umístění budoucí haly se rozhoduje mezi lokalitami na ul.Sušilova a na ul.Hybešova.O umístění v areálu Červená zahrada tam není ani zmínka,velká škoda pro budoucí sportovně rekreační areál.