První architektonická soutěž v Boskovicích?

Aktuální info k dalšímu pokusu o soutěž na halu v našem radničním reportu:

Podle informací Ohlasů své návrhy neodevzdalo všech pět vybraných ateliérů a osud architektonické soutěže je tak nejasný. „Návrhy do architektonické soutěže poslaly dva ateliéry – K4 a Omega project. Atelier Omega ale poslal návrh neúplný (pouze grafickou část). O dalším postupu architektonické soutěže bude rozhodovat městská rada 15. prosince,“ doplnil po uzávěrce soutěže informace městský odbor investic.

Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže město poskytlo požadované materiály a nemá zatím žádnou odezvu. Také Ohlasům úřad sdělil, že zatím probíhá šetření a o případném zahájení správního řízení nebylo zatím rozhodnuto.

Tak to mě ten názor ÚOHS už prakticky nezajímá – co je to za soutěž, ve které můžem vybírat z jednoho návrhu? :man_facepalming:

3 Likes

Podle aktuálních informací z tiskové konference byla soutěž zrušena:

Takže když to shrnu, z mého laického pohledu jsme soutěžením bez spolupráce s ČKA ztratili zhruba rok času a několik set tisíc korun jen v přímých nákladech. A to se vyplatí! :tada:

3 Likes

...bohužel nejen z laického, ale i z odborného pohledu to vidím úplně stejně.
Rád bych se mýlil, ale předpokládám, že se teď řekne, že jsme tu soutěž zkusili - dokonce dvakrát a všichni vidíte, jak to dopadlo.

... a bohužel to opravdu všichni mohli vidět :thinking:
mmch už jsem se setkal i s tím, že se mne 2 spolužáci z architektury (a kolegové z oboru) ptali - ty jsi z těch Boskovic, že - kde jste 2x po sobě byli v neregulérní soutěži...) prostě ostuda jak z učebnice

Jenže ta instituce soutěže za to apriori nemůže. Logicky si komora, jako kterákoliv jiná (lékařská, advokátní, apod) hlídá kvalitu podmínek práce svých členů a z toho pak vycházejících výstupů.
Ošvejkovat to tak nějak “po boskovicku” prostě mělo od začátku velmi malou šanci na úspěch.

Přiznejme si, že soutěž byla prostě špatně připravená - od distancování se ČKA, až po alespoň trochu adekvátní cenu za zpracování dokumentace.
To je za mne celý a jediný důvod proč to nevyšlo...

4 Likes

Podrobnější info ke krachu soutěže v článku:

Mimochodem bylo velmi prozíravé až prorocké, že zakladatel tohoto vlákna dal do jeho názvu otazník. Až budou Boskovice příště pořádat architektonickou soutěž, budeme si říkat: je první, nebo není? :man_shrugging:

2 Likes

Už vyplaval i oficiální formulář potvrzující zrušení soutěže, čímž se celý příběh uzavírá :cry: Uzavřu tedy i tohle vlákno a uvidíme, jestli budeme mít příště víc štěstí.

1 Like