Pošta šetří

Dnes mně do mailové schránky dorazilo oznámení, že boskovická pošta od 1. 9. 2020 upravuje provozní dobu: PO a ST 10.00 – 18.00 s polední přestávkou 12.00 – 13.00, ÚT, ČT a PÁ 8.00 – 16.00 s polední přestávkou 12.00 – 13.00, SO 8.00 – 12.00. Na svém webu Česká pošta uvádí zdůvodnění v článku Česká pošta upravuje otevírací dobu poboček. Hlavním důvodem jsou prý "zkušenosti z koronavirové krize", popravdě jde o šetření (přechod na jednosměnný provoz). Výsledkem je, že boskovická pošta má pouze 2x týden otevřeno do 18 hodin. Pro lidi zaměstnané mimo Boskovice je to komplikace. Už takto si všechny zásilky nechávám posílat kurýrem k sousedům nebo pomocí Zásilkovny do čajovny, abych se ke zboží dostal v dobu, kdy do Boskovic dorazím. Uřední lejstra teď musí počkat na pondělí nebo středu večer případně v sobotu (pokud jsem doma). Tak mně to připadá posun směrem k vesnici namísto k městu. Vy jste s tím v pohodě?

Tak to je pruda :–( Nevím, jestli dává smysl šetřit na tom klíčovém, co pošta dělá. Už takhle je pozadu za jinými službami (například pro posílání balíků v poslední době používám Zaslat.cz, protože kdo by s tím chodil na poštu a vypisoval podací lístky) a mám dojem, že tímhle ten sestupný trend jen posiluje. Střídavou otvíračku nemám rád nikde, člověk aby věčně řešil, jak mají otevřeno zrovna dneska.

PS. Koukám, že Pošta taky nějaké vyzvednutí balíku nabízí, tak možná jim křivdím.

RM Boskovice, která se konala v úterý 25. 8. 2020, projevila nesouhlas s novou otevírací dobou pobočky České pošty v Boskovicích od 1. 9. 2020.

Radní nesouhlasí se změnou provozní doby na poště

RM Boskovice uložila starostovi města Jaroslavu Dohnálkovi odeslat dopis, ve kterém bude vyjádřen nesouhlas Rady města Boskovice s novou otevírací dobou pobočky České pošty v Boskovicích od 1. 9. 2020. Dopis bude odeslán na Generální ředitelství České pošty a na Ministerstvo vnitra. Současně bude snaha vyvolat jednání k této situaci. Starosta města podá informaci na příštím jednání rady města.

1 Like

Co se týče posílání balíků, tak pošta má jednu podstatnou výhodu - pošlete balík okamžitě a nemusí se objednávat přeprava den předem jako třeba u zmíněného zaslat.cz a obdobných. Když má člověk zákaznickou kartu (pořízení i provoz je zdarma), tak pak není třeba vyplňovat žádné podací lístky a je i o něco levnější poštovné. Mám odzkoušeno snad na tisíci zásilkách a funguje dobře.

1 Like