Pomůžete nám otestovat nový dárcovský systém?

K nadcházejícím pátým narozeninám Ohlasů :tada: chystáme pár zlepšení. Ještě na nich pracujeme, takže podrobnosti zveřejníme později, ale jednou ze změn je i možnost darovat peníze na provoz novin. Pokud byste nám chtěli přispět, budeme rádi, když nám teď, ještě před definitivním spuštěním, pomůžete proces darování otestovat:

Poznámky:

  • Můžete zaplatit bankovním převodem i kartou, jednorázově i měsíčně.
  • Dar je skutečně darem podle zákona, takže si jej můžete na konci roku odečíst ze základu daně.
  • Peníze následně skončí (ne jmenovitě) na našem novém transparentním účtu, kde můžete pozorovat, jak s nimi naložíme.

V rámci testovacího provozu nás zajímá, jestli někde něco nedrhne, ať už technicky, nebo obsahově. Je něco moc složité? Nerozumíte něčemu? Chybí vám něco? Můžete se ozvat přímo tady na fóru nebo mailem na darci@ohlasy.info. Díky! :heart:

4 Likes

Ahoj, asi je potřeba dodat, že například darovanou stokorunu si ze základu daně odečíst nemohu. Dar musí v součtu za zdaňovací období (to kdyby si někdo nastavil trvalý příkaz a měsíčně na Ohlasy něco poslal) přesáhnout 2% ze základu daně anebo alespoň 1000 Kč. Dál je ještě potřeba, aby Ohlasy vystavily dárci potvrzení o daru, kde by měly být údaje: příjemce, hodnota, předmět, účel a datum poskytnutí. Z toho plyne, že se k Ohlasům musí dostat nejen peníze, ale i kontaktní údaje dárce (tedy je potřeba spárovat platbu a dárce). - Z vlastní zkušenosti vím, že odečet ze základu daně je dobrým doprovodným motivačním faktorem a tímpádem se dárci od tisíce korun výš ozvou kvůli potvrzení. Tak aby to šlo nějak jednoduše spárovat.

3 Likes

Díky za upřesnění! O potvrzení by mělo být možné požádat přímo přes systém Darujme, během příštích dní tuhle možnost zapneme.

3 Likes

Už to frčí. Dárce si potvrzení musí vyžádat, následně my ho vygenerujeme a přijde mu nazpět e-mail zhruba v tomhle znění:

mail

Na přiloženém odkazu jde stáhnout potvrzení ve formátu PDF, vypadá takhle.

1 Like