Polopodzemní kontejnery

odpady

(Jan Hejna) #1

Slušná sada kontejnerů U Vážné studny.

By bylo hezky umístit kontejnery jinam, než do středu židovské čtvrti. Napadá vás kam? Taky by mohly vypadat trošku nenápadněji. Do proluky U Koupadel by se něco vkusnýho věšlo.

Hejty veřejného prostoru
(Tomáš Znamenáček) #2

Zrovna tady ještě navíc často nejsou vyvezené, takže kolem nich bývá ještě hromada odpadků. Mně se jako řešení docela líbí podzemní kontejnery (fotka odsud):

Podzemní kontejnery ve Znojmě

Ale je na ně potřeba nakládací hák, který nevím, jestli máme. Přesun ke Koupadlům podle mě není řešení, protože mají za úkol sbírat odpadky z téhle oblasti a pod Koupadly už jsou zase další kontejnery na Otakara Chlupa. Možná na ně aspoň udělat nějaké lepší stání, takhle je docela evidentní, že jsme je tam prostě šoupli cestou nejmenšího odporu.

(David Grénar) #3

Myslím si, že minimálně podobný typ úložiště pro tříděný odpad má být na křížení ulic L.Vojtěcha X Hybešova X Kosmonautů, u supermarketu COOP na Mánesově. A mám takové tušení, že i za prodejnou COOP na ulici Na Vyhlídce :slight_smile:

Určitě by to šlo dohledat v zápisech rady města, kde jsem to četl :thinking: ale nechce se mi to hledat :cowboy_hat_face:

(Tomáš Znamenáček) #4

Je to tak! Viz zápis z květnové rady. Lokality: Nám. 9. května u Štěrbovy cukrárny, Mánesova – parkoviště COOP, Ludvíka Vojtěcha naproti samoobsluze, parkoviště Mánesova ✕ Bílkova. Vychází to 500–800 tisíc na stání podle počtu kontejnerů a potřebných přeložek sítí. Pokud se tohle osvědčí, tak byste pak mohli za Piráty podat návrh na zapuštěné kontejnery v památkové zóně, @JanJen? (A ještě v parčíku u nádraží by to bylo dobrý.)

(Adam Kožoušek) #5

Super, další bod pro bývalou koalici (nebo úředníky na radnici), že tohle připravili, jestli hádám správně? Škoda, že o tom nikdo neví.

(David Grénar) #6

Tak já o tom třeba vím, protože jsme byli jako firma osloveni, zda souhlasíme s umístěním :thinking: Možná to proběhlo v Boskovickém zpravodaji(doufám, že se to tak jmenuje, abych to zase nenazval Radniční listy a nebyl nařčen, že se nezajímám :rofl:)

Mám obavy z toho, zda existuje v památkové zóně, potažmo v židovské čtvrti, vhodné místo pro takovou věc a současně tam nevznikne problém se souhlasem majitelů nemovitostí, protože taková akce vyžaduje stavební řízení (pokud se mýlím, rád se nechám opravit). A jak známo u nás je stavební řízení nekonečně dlouhá byrokratická smršť :zipper_mouth_face:

(Tomáš Znamenáček) #7

(Oddělil jsem do samostatného vlákna.)

To je fakt, ale když to jde jinde, mohlo by aj u nás… A ještě jsem teda narazil na to, že ty plánované kontejnery jsou polopodzemní, nikoliv podzemní (viz například tady). Pro památkovou zónu by mně přišly lepší ty plně podzemní, jen s malou vhazovací částí. Víc k tomu případně může dodat @Lukas.Holik.

(Petr Ondráček) #8

@zoul ...no nevím teda, jestli by ty polopodzemní, zejména pro MPZ byly taková výhra - ale jakože lepší určitě než nic. Sice je půlka v zemi, ale zase díky tomu osazovacímu modulu a rozestupům jednotlivých boxů od sebe mi přejde že to zabere o polovinu víc prostoru, než "klasické kontejnery"

(Tomáš Znamenáček) #9

Já jsem ten zápis z rady prve četl jen zběžně, ale když se k němu teď vracím, tak je jasné, že v těch momentálně navrhovaných lokalitách jde primárně o kapacitu, nikoliv estetiku – polopodzemní kontejnery můžou mít při srovnatelně velké nadzemní části výrazně vyšší kapacitu. Souhlasím, že v památkové zóně bychom si s nimi nepomohli; ostatně i u těch plně podzemních by bylo potřeba čistě vyřešit nadzemní část.

(Petr Ondráček) #10

@zoul To rozhodně souhlas. Já to prve napsal asi nejednoznačně - myslel jsem tu MPZ primárně. Tam by to bylo asi jak o umístění, tak o provedení té nadzemní části.