Petice za lezeckou stěnu v hale

Zdravím všechny

Dodatek: je možné, že jsem někde v Ohlasech dříve četl i o starých záměrech výstavby haly (před rokem 1989)? Nebo se to týkalo nemocnice? To jsem měl na mysli - že ten záměr tu (zřejmě) byl již velmi velmi dávno.

Plánky na sportovní halu měl již v 1989 Vláďa Kotrhonz bývalý ředitel této školy a skvělý trenér fotbalu už tenkrát byla škola vedená jako sportovní a v plánech byla hala namalovana jako přístavba k tělocvičně, že se pouze odbourájí ty luxfery (drátěné okna). To byla doba sportu v Bozaku skoro na vrcholu basket,fotbal,hokej a další.

1 Like

Nedá se to Vítku někde dohledat? Docela by mne to zajímalo.

Ahoj Péťo,
Myslím si, že někde v archívu školy to musí být. V tom 89 s tím Vláďa pracoval nebyla to jen vize vozil to v autě jezdil s tím po úřadech co si pamatuji žluté silné desky samých papírů :smiley:.

To by bylo tak hezké, kdyby takovýto článek jednou vyšel i o Boskovicích...

4 Likes

Ono k tomu bude asi potřeba, aby ještě dřív, než budem moci číst článek o lezecké stěně, moci číst článek o zdárně provedeném návrhu sportovní haly.

S ním to ale zatím vypadá dost nešťastně - viz chystaná soutěž, která má, co vím, opět jeden neslavný unikát v našich podmínkách - architektonická soutěž, která dostala v průběhu dvou měsíců a po dvojici přepracování dvakrát neregulérnost ČKA - to se opravdu jen tak nepovede... :thinking:

Sice se vedení města chlubí tím, že bylo umožněna (navíc) nestandardně účast autorizovaným stavařům, ale tím, jak je formulováno zadání se defacto znemožnila účast autorizovaným architektům. Když je k tomu jedním dechem dodáváno, že cílíme na kvalitu, tak mi to nějak hlava nebere a je mi z tohoto postupu smutno
...ale to jsme už trošku v jiném tématu :neutral_face:

PS: realizaci sportovní haly v NMNM jsem samozřejmě sledoval a mimochodem - zde to zrealizovali víceméně přesně tak jak, jsme žádali i my - tedy využití jedné "prázdné" stěny a výšky haly dané konstrukcí a lokální zvýšení střechy, resp. využití výšky střešního vazníku; jediné co zde není, je stavební oddělení stěny od prostoru haly.
Každopádně jim patří palec nahoru.

3 Likes

Ano, peripetie se soutěží z povzdálí sleduji a nepřestávám se divit :-\ Bylo by to skoro až vtipné, kdyby to nebylo tak trapné.
Tady ta realizace mě zaujala právě tou podobností s boskovickou situací. Jak stavebním řešením, tak tím, že si to horolezci taky museli prosadit za pomoci petice. Tamní vedení města jim ale narozdíl od toho boskovického bylo ochotno naslouchat.
Je pěkné, že někde to jde. Sama lezec nejsem, ale to, že to nejde, prostě protože to nejde, mi přijde jako velká škoda.

3 Likes