Nová knihovna podle Fránka – stavět, nebo ne?

Blíží se termín, kdy se rozhodne o dotaci na chystanou novou knihovnu a tím pádem možná i o tom, jestli budeme stavět. Napsal jsem k tomu komentář:

Hlavní potíž je teď v tom, že projekt se během těch šesti let od představení studie v roce 2017 hodně měnil a ještě teď probíhají nějaké změny, aby byla stavba povolena. Takže je otázka, jestli víme, co se vlastně chystáme stavět, a jestli nám to bude dobře sloužit – anebo jestli už jde hlavně o to, že nám na to někdo možná dá peníze.

Jaký na to máte názor vy?

Pro představu, takhle vypadají vizualizace knihovny od roku 2017. Původní studie:

Rok 2019, po rozdělání projektové dokumentace:

A následně poslední dva obrázky, které mohou a nemusí odrážet aktuální podobu (nevíme):

Já jsem dost nervózní z toho, jak málo máme informací. O změnách v projektu, i o napasování obsahu na dotační výzvu. Mimochodem nové vedení města k tomu slibovalo setkání s veřejností, tak jsem zvědav, jestli to proběhne. Pokud klapne dotace (i stavební povolení), bude asi dost nepravděpodobné, že se stavba odpíská. Pokud dotace neklapne, přijde mi naopak nepravděpodobné, že by se nezačalo pracovat na jiné variantě.

2 Likes