Nechcete někdo založit firmu na péči o zeleň?

Vydali jsme dneska přehled městského rozpočtu na příští rok, kde píšeme:

Už několik týdnů také na radnici ví, že mnohem více bude stát péče o zeleň. Nová firma, která vyhrála výběrové řízení, si roční náklady stanovila na sedm milionů. Dosud město platilo 4,3 milionu.

Vyznáte se někdo v tom oboru? Proč je to tak drahé? Skoro si říkám, že by to byl dobrý byznysplán pro někoho místního :slight_smile:

1 Like

Nechci být hnidopich, ale zda je to drahé nevíme. Záleží také na tom, co bude nasmlouváno ve srovnání s dřívější údržbou. Určitě to ale stojí za prozkoumání, jestliže se cena zvýšila o 63 %. Je taky otázka, jestli o takovou zakázku v Boskovicích vůbec někdo stojí.

Vlastně se oba ptáme na totéž, akorát jinými slovy. Já se ptám, proč je to tak drahé, tedy jestli je to třeba tolik práce nebo to vyžaduje tolik techniky, a ty se ptáš, jestli za to dostáváme adekvátní protihodnotu.

Jasně. Já jen že se může ukázat, že to vlastně drahé není :slight_smile: Nemůžu dohledat, jestli přišla do výběrka více než jedna nabídka (mám pocit, že na nějaké tiskovce vedení říkalo, že přišla právě jedna?). No a pak by stálo za to porovnat objem prací před tím a potom. Plus datum uzavření smlouvy předchozí, protože ceny se za ty roky samozřejmě mohly dost pohnout.

1 Like

Byla pouze jedna nabídka, někde jsme to psali. A ano, může se ukázat, že to drahé není. Jen mě ta částka překvapila, když si vezmu, kolik se za to dá pořídit třeba lidí na plný úvazek. Ale nevyznám se v tom, tak jsem se právě sháněl po někom, kdo by mně třeba vysvětlil, že si to představuju jako Hurvínek válku :slight_smile:

To je fakt. Jeden člověk na plný úvazek zaměstnaný za mediánovou mzdu stojí firmu 525 tis. Kč / rok.

Dnes byla zveřejněna smlouva na údržbu veřejné zeleně v Boskovicích od 1.1.2022 na částku 35 138 732,- kč.

to je asi suma za pět let, že?

Vypadá to tak, ale smlouva je uzavřena na dobu neurčitou - čl. 3/1