Koalice pro volební období 2018–22

Podle právě rozeslané tiskové zprávy povede město koalice ve složení ODS, ANO, Sportovci, TOP 09 a Boskováci (celkem 15 mandátů ze 27). Post starosty obsadí ODS, post místostarosty ANO, o druhém místostarostovi se rozhodne později. V opozici tedy zůstanou ČSSD, Piráti, KDU-ČSL a KSČM.

Bude zajímavé sledovat osudy nové knihovny, která by se jinak mohla začít velice rychle stavět. Viz názory na knihovnu z předvolebních rozhovorů (odkazy vedou přímo na otázku o knihovně):

Tedy ANO jednoznačně pro, všichni ostatní… co vlastně? K tématu viz též starší komentář Tomáše Trumpeše:

Obligátní poznámka feministova: z 15 koaličních zastupitelů je jen jedna žena. Bude v radě?

Pokud nechce nová koalice za 4 roky dopadnout jako ta minulá, tak by měli začít honem rychle stavět jak knihovnu, tak sportovní halu, aby to do konce volebního období stihli. Kdekoliv. Jinak budu mít zase pocit, že neudělali nic a jen se 4 roky hádali. Vždyť co stihlo minulé vedení města? Rozestavěli polytechnické centrum, které vlastně nikdo nechtěl a nepotřeboval, ale bylo potřeba zastavět díru, opravili pár chodníků ve městě, vymalovali trafostanici u pekárny, vyhodili Julínka. ...a dál? (po otevření Boskovického předvolebního zpravodaje jsem si ještě vzpoměl na opravené kino a mateřskou školku :slight_smile: )

1 Like

Jo, já se právě bojím o knihovnu - není ODS jedinou stranou, která nefandí Fránkovu návrhu a říkali cosi o té budově vedle kina?
Jinak ještě bych přidal významná a dlouhodobá témata:

  • plánování Červené zahrady komplexně
  • doprava komplexně (spojka, jednosměrky, parkování, atd.) - tady se mi nejvíc líbil program Sportovců, kteří měli rozumné krátkodobé i dlouhodobé návrhy
  • za sebe bych doplnil odebrání parkování na náměstí vlevo, občas náměstí vypadá jak plocha autobazaru nebo co

V současné koalici je ANO jedinou stranou, která jasně řekla, že chce „Fránkovu“ knihovnu. Zbytek mlží nebo je otevřeně proti.

A takhle se na novou koalici dívá nová opozice:

Rozhovor o plánech nové koalice s budoucím starostou Jaroslavem Dohnálkem: