Kdyby bylo to co není a nebylo to co je

Svými příspěvky jsem se několikrát přidal k diskuzi o snad dvacet let trvající březosti Nové sportovní haly v Boskovicích, která se již pro občany Boskovic stala čímsi, co připomíná fata morganu. Psal jsem mimo jiné o natahování času, o tom, že na Hybešce hala nebude, o tom, že nejde o halu, ale o ty pozemky, a o tom, že ve hře je dlouhodobý cíl, kterým je vlastnictví lukrativních pozemků.

Přitom v darovací smlouvě se město zavázalo do roku 2025 postavit na darovaných pozemcích halu, nebo pozemky vrátit. Dávno je jasné (ne ale každému), že do komunálních voleb v roce 2022 se nekopne nejen na Sušilce, ale ani v Července. A hlavně se potvrzuje má prognóza, že se budou hledat důvody k nevrácení darovaných pozemků.

Evokuje to poslední sdělení starosty (viz OHLASY z 21.4.2021), že: „ Nyní není jasné, jaký bude jejich další osud a co by zde mohlo do budoucna vzniknout. Probíhají nějaká jednání, ale nějak významně nepokročila.“ To je verbální příprava na pozdější „překvapivá“ sdělení. Mnozí to budou opět zpochybňovat a odmítat. Ale to je tím, že lidé mají rozdílné povahy. Někteří jsou jestřábi a jiní mají povahu holubičí.

Ještě by mne zajímalo, zda se jednání, co by tam mohlo vzniknout, účastní architekt Fránek.
Pro dokreslení toho, o co v příspěvku jde, doporučuji poslechnout si píseň V+W, jejíž název jsem použil v titulku.

Proč se z čistého nebe objevil nápad s halou na pozemcích na Hybešce, a proč měl ten nápad jepičí život, a k jakému cíli to má dospět, o tom zde v Ohlasech píšu v komentářích a na fóru od začátku tohoto příběhu. Jak se může každý zpětně přesvědčit, celá story se vyvíjí a po krůčcích pokračuje tak, jak jsem předestřel ve svých předchozích komentářích. Stejně pokračuje i (ne)zájem o věc, k radosti těch, co mají o ty pozemky zájem a přesně vědí, co tam chtějí.

Dle informace z Ohlasů, na konci dubna nebyl osud pozemků jasný, nebylo ani jasné co by tam mohlo vzniknout, nějaká jednání sice probíhají, ale nijak nepokročila, prozradil starosta. Na začátku června, podle nové informace z Ohlasů (tedy cca za měsíc) čteme, že o pozemky má zájem město, avšak konkrétní představu o jejich využití starosta neprozradil.

Teď budou nějaký čas všichni řešit stolovou horu z Mexika, a zase bude klid na hru o pozemky. Bytů je pořád málo, pozemky k novému hřbitovu už jsou prodány, ze Slámovy pily roste lidské mraveniště, starý hřbitov už to má také spočítáno, a pozemky na Hybešce to možná smysluplně propojí. To by v tom byl čert, aby v PinCity Boskovice nešly věci správným směrem.

Tak zase „někdy příště“, jak se zpívá v hitu skupiny Katapult. Ale to už možná bude čas na jiný hit Katapultů - "Pak možná bude pozdě na to chtít se ptát, a co děti, mají si kde hrát?"

Musím říct, že jsem tu tvou teorii zpočátku považoval za nepravděpodobnou, ale teď už to není tak jednoznačné :slight_smile:

Na mě je to hodně spiklenecké, myslím, že značná část lidí tam fakt tu halu postavit chtěla a nebyl to žádný fejk. A teda teď mi to přijde úplně jasné, že se město musí pokusit po zrušení toho záměru ty pozemky s krajem vyjednat, byli by dost mizerní politici, kdyby to neudělali a vyjednávací pozice není úplně špatná, i kvůli té záchrance. Tipoval bych ale, že to nesměřuje k bytové zástavbě. No ale uvidíme! Každopádně pokud vedení města ty pozemky pro Boskovice vyjedná, ideálně směnou za nějaký další majetek, zaslouží podle mě pochvalu a není na tom nic podezřelého.

3 Likes

Vzhledem k tomu, že se (zatím) v Územním plánu tato plocha vyskytuje jako růžovo-fialově podbarvené OV, čili plochy občanské vybavenosti a veřejné infrastruktury, tak já bych si vsadil na to, že se nebude úplně chtít podstupovat krom vyjednávání o tom aby pozemky zůstaly v portfoliu města navíc i proces změny využití území a čekat tak nesrovnatelně delší dobu na výsledek.

I když - toto bych asi Boskovicích neviděl jako to, co by nás úplně trápilo, protože na některé ze staveb poměrně základní občanské vybavenosti zde i bez toho čekáme také desítky let :slight_smile:

Nevím jak moc chce a případně dokáže expandovat současná Vyšší odborná škola ekonomická a zdravotnická a Střední škola Boskovice. Co dalšího by tedy mohlo být občanskou vybaveností, která by využila deklarované využití pozemku dané ŮP a chybí v této části města? A co by se asi navíc dalo následně i slušně zpeněžit do městské pokladny a ještě by to mohlo třeba (i tak nějak mimoděk) přispět k řešení dopravní situace ve městě?

Pouštím se na tenký led a zkusím tipovat menší supermarket, po kterém se, slovy klasika Járy da Cimrmana, ve východní části města v anarchistických kroužcích docela často volá a který by se zde i vzhledem k rozvíjející se bytové výstavbě v blízkém okolí asi docela hodil.

3 Likes

O legitimním podnikatelském záměru uchvácení pozemků, byť ne na posvátné půdě starého hřbitova, ale pozemků na Hybešově ulici, kde měla „jako“ stát sportovní hala, píši do Ohlasů nejméně od září 2019. Ne tak dávnému divení se veřejnosti nad zástavbou hřbitova také předcházelo jakési splynutí naivity a tiché nevěřícnosti, bránící vidět postupné kroky směřující k sídlišti Hřbitovní.

Stejně tak je tomu u pozemků pro halu na Hybešově ulici. Dokud si nesáhneme do otevřené rány, nechceme tomu věřit. Jde o dlouhodobé cíle, které občanům žádný strategický plán neprozradí. Cesta k tomu cíli totiž vede přes řadu zdánlivě nevýznamných kroků. O některých jsem již psal. Samozřejmě, čtenář si rok a více staré příspěvky nebude vyhledávat. U diskuze pod jednotlivými články to ani nejde.

Odezvou na mé diskuzní příspěvky s tímto tématem bývá ticho, popřípadě jsou označeny za spekulace, strašení, nebo že věc jistí územní plán. Nyní, i když mi vývoj dává za pravdu, hledají se slova, jak to nepřiznat. Tak se cíl, uchvácení pozemků po hale na Hybešově ulici, opět přiblížil. Tentokrát byl můj příspěvek pro změnu označen jako „hodně spiklenecký“, a město prý je třeba naopak pochválit. Hezký názorový obrat. Z darovací smlouvy, která byla jasná (a prý jištěná územním plánem), bude brzy smlouva ještě jasnější. Zbývá, abych prozradil, že pozemky na halu Hybešova bychom dostali darovací smlouvou gratis, kdežto teď za ně město bude muset zaplatit obecním majetkem, tedy majetkem občanů. Jsem zvědav, o co opět (určitě výhodně) přijdeme. Naposledy to byly pozemky u nového hřbitova

Čí ty pozemky na Hybešce nakonec budou a co tam nakonec bude stát? Já jsem tady už dříve napsal, že developer tu kost už nepustí. Metry krát cena za metr (2800,-?) je v podstatě malá násobilka.

Apropó. Již dnes byly rozkopány desítky metrů nového chodníku na Hybešce (ne tam, jak se opravuje silnice, ale přesně v opačném směru) překopem silnice se výkop dostal na nový chodník před školou (ten bude zřejmě také rozkopán) a u věžáku již výkop nabral náhodný směr „hala Hybešova“. Inženýrské sítě se s předstihem posilují. Nevím, jak jsem koupil, tak prodávám, protože v okolí nikdo nic neví. Die Wege des Herrn sind unergründlich.

"NIKDO NIC NEVÍ A DNES UŽ ANI VĚDĚT NECHCE" ...

Každá DEMOKRATURA musí splnit několik zásad:
Neposkytovat lidem informace, zkreslovat informace, nedat lidem prostor k diskusi, znemožnit lidem aktivní účast na rozhodování o veřejných věcech a znechutit lidi politikou.

To se v Boskovicích úspěšně daří a dařit bude. "Demokraticky" volené lůze se řízení města již dávno vymklo z rukou, město špatnými rozhodnutími nemá na rozvoj peníze a hrstka "komunálních zbohatlíků" již dávno díky tomu nespí.

KAŽDÝ Z NÁS JSME K TOMU PŘISPĚLI SVÝM DÍLEM ...

„Dějiny učí, že demokracie bez hodnot se snadno promění ve zjevnou nebo kamuflovanou totalitu.“

Pro tebe (T_T) je dění v boskovické komunální politice "SPIKLENECKÉ" již dobrých dvacet let. ...

Reálné výsledky regionální novinařiny se dají vypozorovat skoro všude. (Bohužel archiv "Boskovicka" je dnes nedostupný.)

Cenzura, autocenzura, osobní schopnost normálně duševně zdravého člověka vnímat skutečnost,
odlišovat tak reálný svět od nereálného světa, odlišení mezi neuskutečnitelným a uskutečnitelným ... viz. Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity např. Palackého v Olomóci ... :o) ))

1 Like

To je zajímavé, přesná formulace - takto jsem si vždycky vysvětloval Tvůj politický neúspěch, Vladimíre.

T_Tomášku _prorežimní Trumpeto :o)

Kdybys mne necenzuroval a udělal s Nestraníky obyčejný rozhovor, tak bys možná pochopil, proč je naše „politika“ neúspěšná, dnes neuskutečnitelná, ale do budoucna rozhodně reálná …

Ano - Ohlasy umí přesně popsat dění v boskovické Gubernii, ale to je sakra málo. To má dělat tvůj kamarád „Palma“ ve veřejných mediích, za veřejné peníze. Tam prachy jsou.

Přestaň hrát smutné divadlo v kulisách rozpadajícího se „PROSTORU“. Přestaň trapně škemrat o almužnu na svůj chleba - před vraty kostela …

Prasáren je tady za těch třicet let víc než dost.

Začni konečně psát celou pravdu.

budu o tom uvažovat. můžeš mi @YAK pls poslat do mejlu kontakt na předsedu boskovických Nestraníků? díky!

jinak je tvá snaha radit novinářům, jak mají dělat svou práci, samozřejmě miloučká, jak to tak u politiků bývá.

Předseda Martin Šafář má "problém" předat novinářům kontakt.
Má strach z perzekuace rodiny.

I o tom ti do obyčejného rozhovoru povím víc ...
Tvůj miloučký @YAK

To si ze mě děláš legraci? Tak ty mistruješ, co má kdo dělat, a předseda tvého politického uskupení se bojí mluvit do médií? To myslíš vážně? No tak až najdete někoho, kdo se nebojí, dejte vědět.

2 Likes

To myslím s plnou vážností - vysmívající se :point_right: Tomas_T.

A požádej třeba Marka Osoucha o krátké resumé a podívej se na seznam perzekuovaných nestraníků, kteří museli z Boskovic "odejít" za prací mimo region, nebo přišli o zakázky ...

Přehraj si náš program, aby sis připomněl, kdo tady třicet let "mistruje" a kdo prosazuje demokratizaci místní samosprávy.
(Jestli to nejsou náhodou lidé s GUBERNIE - s kterými léta kolaboruješ) ...

A náš (připosranej) předseda ti vyřizuje pozdravení a že ti najde někde práci, abys nemusel žebrat "před kostelem" ... :laughing:

Krásné prázdniny všem, co to tady ještě čtou.
vj

Díky, o změně zaměstnání neuvažuju a instrukce od politiků nepřijímáme, ani od těch bezvýznamných. Tak se prosím nezdržuj udělováním pokynů, co máme a nemáme dělat. I když je to samozřejmě svým způsobem vtipné sledovat tyhle tendence u člověka, za kterým je jen žvanění a vůbec žádná práce.

1 Like

Já tohle téma s dovolením zamknu, tady už se asi ničeho podstatného nedobereme.

1 Like