Jedna karta na všechny městské atrakce

služby

(Tomáš Znamenáček) #1

Všiml jsem si, že si nově můžu pořídit věrnostní kartu do kina a na kulturní akce. Tím se počet městských karet rozšířil přinejmenším na tři (lázně, sauna, kino). Není to na jedno město naší velikosti hodně? :–) Nešly by ty karty sjednotit do jedné? (Bonusové body, kdyby místo karty volitelně stačila aplikace v telefonu.)

Vnitřní uspořádání knihovny
(Marek Osouch) #2

A pak máš ještě kartičku do knihovny. Byla by to krása. Ve volebním programu měli kartu "Boskovák" Sportovci, tak uvidíme, jestli se objeví i v programovém prohlášení.

(Vladimír Petrů) #3

Ano, ve volebním programu jsme kartu "Boskovák" měli, ale už v tom před volbami v roce 2014, ne před těmito v r. 2018, takže si nemyslím, že se to objeví v programovém prohlášení. Jak bylo uvedeno, kartu už mají Služby, či KZMB, takže teď jde "jen" o to, zkusit je nějak spojit a případně rozšiřovat na další služby. A jakou máte představu, že by ta karta měla mít funkci? Mě napadají dvě varianty - buď by na ní byl nějaký kredit a z něho se platilo zlevněné vstupné atd., nebo by sloužila jako podklad pro levnejší platbu, kdy po jejím předložení byste dostali slevu a zaplatili sami hotově nebo kartou. Případně to nakombinovat. Je ještě jiná možnost? A co by pro koho bylo výhodnější?

(Tomáš Znamenáček) #4

Já jsem si představoval dvě hlavní funkce, identifikaci a kredit. (Technicky vzato je to možná jedno a totéž, ale myslím teď z pohledu uživatele.) Identifikace by sloužila například pro přístup do knihovny, který zmiňuje Marek, a kredit by se používal pro výhodnější placení za služby (kino, lázně, sauna, parkování, …). Předpokládám ale, že na tohle už jsou hotové kompletní systémy – karta/aplikace + terminály + software, takže z jejich možností by se dalo vyjít. Taky je otázka, co umí ty stávající karty, jestli by například šly sloučit do jedné, nebo jestli by to vyžadovalo nový hardware. (@Aann, nerozumí tomuhle Zoubek, že by se vložil do diskuze? :–)

(Marek Osouch) #5

Aha :slight_smile: To je tím, že jsem procházel programy i z roku 2014 a pak se mi úspěšně slily dohromady. V Brně postupně už dva roky rozjíždí digitální portál Brňana - BrnoID. Jen účet, kde si člověk pořídí šalinkartu, vstupy do zoo, na sportoviště, platí odpady. Vstup na tuto platformu pak může být spárovaný třeba i s platební kartou, takže to ušetří i jednu kartu v peněžence (třeba při kontrole skutečné šalinkarty revizorem). Karta slouží jen jako "klíč" do platformy - na ní samotné nic není. Nevím, na kolik je to na Boskovice moc velké sousto.

(Tomáš Znamenáček) #6

(Poznámka bokem: Mě mrzí, že tohle všichni vynalézají odznova, místo aby se takový portál udělal jako free software pro všechny obce. Pak bychom nemuseli tolik řešit, jestli to pro Boskovice je, nebo není velké sousto, protože už by to byla hlavně otázka nákupu zařízení a proškolení uživatelů. Něco v tomhle smyslu dělá projekt Otevřená města, ale přímo kartu občana neřeší.)