Evropské volby 2019

Dnes a zítra, v tradičních časech 14.00–22.00 a 8.00–14.00, se konají volby do evropského parlamentu. Volební okrsky jsou jako obvykle, seznam najdete na webu města. Výsledky budou netradičně až v neděli v noci, protože různé evropské země volí v různé dny a Italové volí ještě v neděli v jedenáct večer. Pokud budou nějaké průběžné informace, budeme je sem dávat – a po vyhlášení výsledků uděláme tradiční přehled toho, jak se volilo u nás v regionu.

1 Like

První den máme za sebou, podle informací z JMK byla účast v devět hodin večer zhruba 15 procent. Pro představu, celková účast v předchozích evropských volbách v Boskovicích byla 27 % (2004), 28 % (2009) a 18 % (2014), zaokrouhleno na celá procenta. Tak uvidíme zítra.

1 Like

Vzhledem k tomu, že soboty už bývají slabé, vše nasvědčuje, že letošní účast bude také velice nízká, rozhodně se nedostaneme moc přes dvacet procent. Mám dojem, že z toho pak jako výsledky může vypadnout skoro cokoliv :slight_smile:

Evropské volby skončily. Hodinu před uzavřením volebních místností dosáhla volební účast v Boskovicích podle údajů Jihomoravského kraje 25 procent. V roce 2014 to bylo necelých 18 procent. V kraji celkem odvolilo více než 26 procent voličů, před pěti lety to bylo 19 procent.

2 Likes

Komentář ke čtení, než přijdou první výsledky, napsal @Tomas_T:

2 Likes

Ale účast v Boskovicích je nakonec 29,6%. Mohlo to být podstatně horší.

2 Likes

Tak tady ještě malé shrnutí, jak se volilo v Boskovicích, na okrese a v kraji + ve městech a větších obcích v regionu:

1 Like