Do westernového městečka po asfaltové cestě

Takhle nově vypadá cesta směrem k westernovému městečku:

Tušíte někdo, v čem byl špatný ten původní povrch? Je nutné asfaltovat lesní cesty?

Tak na toto jsem koukal ještě týden poté s otevřenou pusou a doteď to prostě nějak nechápu...
Ne nadarmo se říká, že cesty do pekel jsou dlážděny dobrými úmysly a zde v tom byl určitě taky, ale přiznám se že asi nejenom mně zůstává důmyslně a dobře utajen.

Myslím ale, že situace úzce souvisí s tím, se všude chce za každých okolností dostat ideálně autem až před práh toho, kam jedeme. :man_shrugging:

Nevím ale, jestli zrovna zde, ve stále pěkném lese, kde se předpokládá určitá míra diskomfortu je třeba zpevňovat příjezdovou cestu tímto způsobem - Shatterhand taky nejezdil k Apačům po asfaltce.
Jako dokážu pochopit ještě, že je v asfaltu dejme tomu hlavní parkoviště, ale tady těch pár metrů navíc něco výrazně řeší? Z parkoviště sem pěšky jako už nikdo nedojde? Dokázal bych si představit, že ty peníze šly určitě využít smysluplněji.

Baví mne, když se navíc v tiskové zprávě argumentuje tím, že tuto komunikaci ocení hlavně cyklisté, tak to už nechápu vůbec. :thinking:
Je to totiž v místě, kde jsou hned vedle cesty bikové traily a každý zde většinou jezdí na horském kole, ve většině případů dnes už opatřeném i odpružením čítající mnohdy i deseticentimetrové hodnoty.
Pokud někdo směřuje na kole dál, tak tato cesta po necelých dvou stovkách metrů končí a dál pokračuje tak, jak tu už několik desítek let vždycky byla. Stejně tak, jako velké procento cyklostezek, které jsou v české krajině vedené i po nezpevněných cestách. A nikdo si nestěžuje...

2 Likes