Stojany na kola u nádraží

Asi jsem natvrdlej, ale já v té nabídce nevidím částku 260 tis. Kč pro 8 kol (bez DPH?), ale asi jo. Jen taková "drobnost" - to je cena za boxy vč. montáže a dopravy. Nicméně pro boxy je potřeba udělat stavební přípravu, tedy vytvoření dostatečně velké vodorovné plochy, bo ty boxy asi nemůžou ležet na hlíně, kolaři se nemusí čvachtat v blátě a plocha musí udržet v rozumném čase horizontálu a nepropadat se k jádru Země (tedy pokud tam taková volná plocha již není). No a podle toho co je obecně známo o stavebních pracích, kde základní jednotkou je 10 tis. Kč za každý prd, pak ta cena 260 tis. Kč bohužel ještě o dost naroste a za 300 kKč vč. DPH v participativním rozpočtu to asi nebude. Ale můžu se mýlit, neprojektuju, nestavím.

Dobrý den a ahoj,

myslím si, že by byla velká škoda nezkusit do boskovického Participativního rozpočtu dát návrh na vytvoření B+R parkoviště pro kola (ať už s bikeboxy či bez nich). Upřímně se přiznám, že budu hodně zklamán, pokud by se nenašel nikdo ani ve vašich řadách. Já osobně nemohu do PaRo dávat žádný návrh.. :face_with_head_bandage: :pirate_flag:

B+R parkoviště pro kola u nádraží, podle mě, má smysl:

  • řada lidí ocení možnost někde si uzamknout kolo, když se dopravují na nádraží / do obchodu
  • sdílené elektro-koloběžky určitě pomalu začnou ukazovat, že lidé stojí i o jiný druh dopravy než jen autem = je nutné jim nabídnout alternativu
  • pokud by k tomuto parkovišti město pořídilo kamerový systém, který by zabíral aspoň částečně i plochu okolo v parku, možná by se mohl vyřešit i problém s nepořádkem a bezdomovci v tomto místě.

Věřím / doufám, že se najde nějaký aktivní občan a návrh podá. :pray:


1. GENEREL
Petře (@barto) neřešme nyní generel a nesnažme se být "papežtější než papež".
Chápu, že z tvého úhlu pohledu je to jako by ČD postavili nádraží někde, kde nejsou koleje.. Ale nějak se začít musí - navrhněme parkoviště pro kola u parku u Alberta (je to dobré místo) a od toho se časem město může odpíchnout dál v řešení navazujících cyklostezek.
(btw. rád bych generel začal řešit za Piráty - pokud by se Vám (všem nejen Petrovi) to neeklovalo, budu rád, když bych se s Vámi mohl spojit.. kontaktujte mě / já vás zkusím kontaktovat :wink:)

2. PENÍZE
Trošku jsem pátral a vypadá to, že to opravdu není levná záležitost. Bylo by dobré navrhnout obecně zastřešené stání pro kola s 1-2 bikeboxy, "plácnout" tam odhad na maximum 300 tis. Kč a v rámci kontroly realizovatelnosti s městem upravit a případně ponížit třeba na 1 bikebox nebo bikeboxy úplně vyškrtnout.. Samozřejmě s tím, že by kamerový systém město nejspíš následně dodalo z rozpočtu (tohle je otázka na diskuzi).

  • Ve schváleném rozpočtovém opatření ze dne 25.2.2019 byla uvažována částka 290.000 Kč. Mám za to, že to mělo být na 3 bikeboxy. Řekl bych, že jde o tu nabídku, kterou sdílel Adam, ale přiznám se, že se v ní taky nedokážu dost dobře zorientovat...

Jinak úplná pecka je samozřejmě Český Brod, kde vybudovali 80 míst pro kola + včetně uzamykatelných bikeboxů za 5,8 mil. Kč... :drooling_face:

Díky moc.

2 Likes