Personální krize v nemocnici

Často teď někde zazní slova o krizi v boskovické nemocnici, například v opozičním hodnocení prvního roku vlády nové boskovické koalice. Situaci jsme podrobně popsali v reportu z tiskové konference:

Tématu se věnovalo i mimořádné zasedání rady města:

Na čtvrtek 23. listopadu je plánované mimořádné zasedání zastupitelstva, ze kterého také přineseme text. A mezitím nabízíme rozhovor s lékařem Tadeášem Vašířem, který před dvěma a půl lety nastoupil jako mladý absolvent medicíny na boskovické ARO. Ptali jsme se, jak vnímá situaci ve zdravotnictví, aktuální akci Lékaři jsou taky lidi a atmosféru v boskovické nemocnici:

Zatím pouze ve zvukové podobě, přepis bude po víkendu.

Tady ještě slíbený přepis rozhovoru pro ty z vás, kdo radši čtete:

Včera proběhlo k nemocnici mimořádné zasedání zastupitelstva, report přináší @Tomas_T:

Případně můžete celý záznam zhlédnout na YouTube:

Boskovická ODS zveřejnila dopis dočasného jednatele nemocnice Radima Dembiňáka, ve kterém jednatel informuje o omezeních na obou interních odděleních. ODS vidí odpovědnost na straně města. To zdůrazňuje, že péče pro občany zůstane zachována:

K tématu můžu doporučit výborný text v aktuálním Respektu (odemčený odkaz):

Situaci podrobně komentuje @Tomas_T:

Já jsem i přístupný debatě o transformaci nemocniční sítě, ale nedovedu si představit, co by se kolem toho strhlo za divočinu, když prohlásíme, že na ty nemocnice chceme sáhnout. Konkrétně si nedovedu představit, že by ten výsledný návrh vyplynul z nějaké racionální úvahy a nikoliv z brutální zákulisní přetahované o to, kdo si vyjedná jaké výhody pro svůj region.