Městský architekt, klapka 2

Narazil jsem na tenhle skvělý rozhovor o práci městské architektky v Řevnicích (3500 obyvatel):

(Jde o jeden díl doporučeníhodného pořadu Bourání na rádiu Wave.)

V rozhovoru mimo jiné řeší střet zájmů, což je téma, které jsme tu také měli ve spojení s předchozím městským architektem Zdeňkem Fránkem. Paní architektka tam říká, že smlouva s městem jí vysloveně zakazuje ve městě cokoliv projektovat pro soukromé investory (aby pak jako městská architektka neposuzovala svou vlastní práci) a pro samotné město projektuje jen miniaturní věci, které „zvládne pár zedníků z technických služeb“.

Další inspirace jde najít na blogu paní architektky:

Přivádí mě to k otázce, kdy město vypíše výběrové řízení na nového městského architekta či architektku Boskovic. Ví třeba @Lukas.Holik nebo @Radek_Samsula? Díky!

1 Like

Podle našeho reportu z poslední tiskové konference je městský architekt v plánu, ale až později:

Výhledově vedení města počítá i se zřízením funkce městského architekta, který je rovněž poradním hlasem. Nejprve se ale nová politická reprezentace podle Jany Syrovátkové potřebuje podrobněji seznámit s chodem úřadu.

Od voleb právě uplynulo 150 dní a na pozici městského architekta se na zastupitelstvu ptala opoziční zastupitelka Dagmar Hamalová:

Zastupitelku Dagmar Hamalovou (SPOLU) zajímalo, jestli město plánuje zřídit funkci městského architekta. Upozornila, že zřízení funkce není v programovém prohlášení rady. Dále se dotázala, zde vedení města zlepší informovanost o postupech při přípravě investičních akcí. Starostka odpověděla, že post městského architekta město zřídí, ale nemá konkrétní termín. A na informovanosti a komunikaci město pracuje.

A je to tady, město vypisuje výběrové řízení:

Je to na plný úvazek na jeden rok, s možností prodloužení na dobu neurčitou. Umíte někdo z architektů komentovat, nakolik je tohle pro vás atraktivní?

2 Likes

Podrobnější informace o výběrovém řízení s komentáři města i architektů sepsal @Tomas_T:

A nakonec máme městskou architektku! :tada:

2 Likes