Ulehčíme chodcům / cyklistům / koňákům na „zkratce“ od Gagarinovy ke Šmelcovně?

Rád bych se zeptal na váš názor na spojnici ulice Gagarinova/Ludvíka Vojtěcha a Šmelcovnou. Jde o bývalou náhradní trasu využívanou v kyvadlovém režimu v době oprav ulice Dukelská. Spojnice je nyní částečně vyasfaltovaná a je hojně využívaná chodci (procházky, pěší nákupy ve Šmelcovně), cyklisty, koňáky, a řidiči - majiteli přilehlých pozemků (v podstatě vše louky, stáje, jeden nově stavěný dům). Současně je ale tato spojnice využívaná řidiči, kteří projíždí, patrně nejčastěji nakoupit do Šmelcovny. Problém je, že trasa nemá chodníky, je úzká (projede jen jedno auto, když chodci/cyklisté/koně vystoupí zcela z cesty). Ta trasa podle mne nemá pro auta vůbec smysl, protože do Šmelcovny lze z Boskovic pohodlně dojet po silnici: po Dukelské, za Novibrou vlevo směr Hrádkov. Nevím, odkud tam lidé jezdí, ale pokud vezmeme startovní bod u pošty, pak cesta po Dukelské je o 800 metrů delší a o minutu kratší než po bývalé náhradní trase (viz Google maps). Z města se na Šmelcovnu pěšky jinak nedostanete (pominu cestu lesem, kde kočárek neprojede). Já bych tu cestu pro pěší, cyklisty, milovníky koní a majitele luk, kteří tam jezdí sekat trávu, docela chránil, protože auta to mohou (rychleji) objet po běžné silnici. A přiznám se, že mne už nebaví uskakovat se psem k elektrickému ohradníku. Co takhle omezující dopravní značení?

6 Likes

Úplně souhlasím, jako kdybysme těch aut už neměli takhle všude přes míru. Řešilo se to na zastupitelstvu před rokem:

Zastupitelé znovu otevřeli otázku cesty na Kamenici, která byla vyasfaltována a sloužila jako objížďka při uzavření Dukelské a dnes zde dále jezdí auta bez omezení. Přes protesty některých občanů by to tak mělo zůstat, případem se zabývala dopravní komise a nevidí důvod zde dopravní situaci měnit.

Tohle fakt nemám rád, když lidi něco z dobrých důvodů chtějí a odpovědí jim je „neuděláme, protože proto“.

2 Likes

Souhlas, myslím že tato komunikace, respektive její využití už svůj účel v dané chvíli splnilo a já to tehdy chápal jako dočasné opatření. Stejně jako vy si myslím, že na Šmelcovnu mohou auta přijet regulerní silnicí, tak jak to bylo vždycky, před úpravami na Dukelské.
Včera jsem tam jel na kole a v protisměru jsem jen na části Šmelcovna - křižovatka Kamenice potkal tři auta... :thinking:
Myslím si, že klidně může sloužit jako záloha pro nestandardní situace typu výluka mostu apod., ale nyní by na ní měl být podle mne už opět zákaz vjezdu.

3 Likes

Připojuji za sebe a naši rodinu svůj hlas pro. Jezdíme tam rádi s dětmi na kole a je to teď nebezpečné, protože je tam řada nepřehledných míst. Mám o děcka strach, otevřeně řečeno, je to z kopce a rychlé, když to tam pustí a najednou vyjede auto... Podle mých informací si tam zkracují cestu i lidé jezdící na Hrádkov, což považuju za absurdní.

Trochu je to asi věc společné akce, abychom napsali nějaké dopisy dopravákům nebo městu? Klidně se připojím k dalším, když řeknete, co je nejlepší.

3 Likes

Zdravím,

probírali jsme tuto situaci na několika schůzkách i na dopravní komisi. Jestli byste byli pro si to probrat. Já bych navrhoval video konferenci, hmm? Pokusil bych zajistit i DI PČR.

4 Likes

Jasně, určitě. Díky za nabídku.

Díky, to je fajn, že bychom se o té věci pobavili se zodpovědnými. Rád se připojím k videokonferenci.

Očekával jsem trochu větší četnost reakcí, ale to nevadí. Zjistím časové možnosti a pak bychom se domluvili. Díky

Díky, já o tu videokonferenci hodně stojím. Nechtěl jsem z toho dělat petiční akci a argumentovat počty, a tak vycházím jen z počtu lidí, které na polní cestě z Kamenice na Šmelcovnu potkávám (chodím tudy pravidelně, tj. téměř denně). Odhaduji (a nijak nezastírám, že jde o odhad), že by tito lidé ocenili zrušení možnosti průjezdu motorových vozidel a tím zvýšení bezpečnosti a klidu pro chodce, cyklisty a lidi jedoucích na koních. Z mého pohledu není žádný důvod průjezd motorových vozidel zachovávat, není to potřeba.

5 Likes

Dobrý den, bude tedy možné tu videokonferenci zorganizovat? Díky.

Info pro všechny.

Zdravím všechny,

včera jsem si volal s panem Provazníkem, aby bych mu sdělil aktuální stav a že záležitost nespí a řeší se. Oslovil jsme i majitelku koní paní Slámkovou, budu mít jednání ještě s dalšími subjekty. Tím, jak počet účastníku narostl, jsem spíše pro variantu se v cca 10 lidech dejme tomu konce května sejít osobně.

2 Likes