Novinky v našem podcastu

Natočili jsme s @Tomas_T nový díl podcastu o změnách, které v podcastu chystáme:

Chtěli jsme ten podcast posunout dopředu už delší dobu, teď se to urychlilo díky firmě LD Seating, která nám přispěla na novou natáčecí techniku. Zatím jsme natáčeli na klopové mikrofony do telefonů, případně na deset let starý rekordér, nově máme krásnou nahrávací konzoli Rodecaster Pro včetně mikrofonů, mikrofonních ramen a sluchátek:

Především mě ale zajímá, jak náš podcast funguje pro vás – posloucháte ho? Co byste uvítali za témata, co byste změnili?

PS. První díl podcastu jsme vydali téměř přesně před třemi roky :birthday:

1 Like

Pro mě je podcast bohužel téměř nepoužitelný. Těch chvil ticha, kdy bych si mohla něco pustit, mám tak málo, že si pak raději užiju ticho samotné. Pokud byste do budoucna dělali přepis rozhovorů, byla bych moc ráda. Na čtení si chvilku najdu snáz. Mrzí mě, že mi takto utíkají zajímavá témata. Nicméně rozumím tomu, že tento formát přináší oproti zapsanému rozhovoru něco navíc.

3 Likes

Patřím k těm, kterým podcasty vůbec nevyhovují. Rychle čtu a psanou informaci vstřebám nesrovnatelně rychleji než hlasovou. Plus mne i okolí vyloženě otravuje, když mám puštěno něco nahlas. A ve sluchátkách to také nemusím.

1 Like

Máme za sebou rok rozšířeného provozu podcastu! :tada: Natočili jsme zhruba čtyřicet epizod :muscle: Pokud náš podcast posloucháte, budeme moc rádi, když nám tady ve formuláři necháte zpětnou vazbu, abychom věděli, co zlepšovat. A pokud neposloucháte, můžete formulář vyplnit taky, ať víme proč :slight_smile: Případně nám můžete rovnou odepsat tady na fóru.

@Aann a @ace, díky za komentáře, pamatovali jsme na vás a snažíme se co nejvíc dělat i textové přepisy. (Fungujou pro vás dobře?) Ne všude to dává smysl a je to celkově velká fuška, takže to ne vždycky zvádneme. Naštěstí se zrovna výrazně zlepšila kvalita strojového přepisu (používáme OpenAI Whisper), takže s asistencí stroje zvládáme dělat přepisy o něco častěji. Snad ta technika brzy ještě trochu popojede a ty přepisy už budou úplná hračka.