Mobiliář – koše na náměstí

Zdravím,

máme v plánu změnu odpadkových košů na náměstí - zlepšit vzhled a hlavně praktičnost, aby již nedocházelo k létání odpadků z košů. Po diskuzi s arch. Fránkem do mého užšího výběru se "probojovaly" tyto návrhy.

gg

2 Likes

Za mne vedou určitě ty dva poslední příklady z katalogu mmcité. Mají detail, který bude asi lepší než ten betonový monolit

4 Likes

A myslim, ze se hodi vsude po meste. :wink:

3 Likes

Zdravím,

po mnoha diskuzích a úvahách jsem navrhl tuhle variantu. Jen teďka jestli zvolit dřevo nebo plech? Dřevo postupně bledne a jde směrem do šedi, kov zůstává. Rám by byl tmavý (podle menšího obrázku).

Díky za názor!

1 Like

Tohle je kov

Dřevo


Co na výběr materiálu a barevnosti říká městský architekt? Bylo by dobrý to vizuálně sesouhlasit s chystaným manuálem veřejného prostoru v židovské čtvrti a centru města - předpokládám, žes to s ním procházel, ne?

1 Like

Zatím, tak rychlou odpověď nemám :slight_smile:

Nemám na to žádné velké názory, plech u mě mírně vítězí díky nižší údržbě a nejspíš taky díky tomu, že ty mezery mezi dřevěnými šprušlemi by někteří lidi určitě vnímali jako další prostor pro odpadky.

Obě varianty jsou ale podle mě dobré, důležitější než výběr mezi nimi je, aby se ten mobiliář dařilo sjednotit a udržovat.

2 Likes

Mám to stejně. Obě varianty jsou o level výš než cokoliv současného v Boskovicích a podstatné je navázaní na další mobiliář.

Barva vybrana :slight_smile:

3 Likes

A už jsou v terénu:

Zatím se ještě kříží se staršími koši, ale ty by měly zmizet vzápětí.

3 Likes