Radniční periodikum

Městský zpravodaj. Rádi bychom v tomto ohledu přispěli ke změnám, které zpravodaj aktualizují, zefektivní a udělají z něj zajímavější (ne-li zajímavé) periodikum.

V první fázi se chceme zeptat v rámci volné diskuse:

  • Čtete zpravodaj, když vám přijde do schránky?
  • Potřebujeme vůbec městský zpravodaj?
  • Co se vám na zpravodaji líbí?
  • Co vám na stávající podobě zpravodaje vadí?
  • Co byste v něm chtěli číst?
  • Co byste v něm naopak číst nechtěli?

Zaměřte se na obsah, na formu, na poměr jednotlivých složek (politická část, kulturně-společenský servis, inzerce) i na celkový koncept. V dalším kroku bychom rádi připravili anketu pro čtenáře i případné nové čtenáře. Brzy se ohledně zpravodaje sejdeme s panem starostou a případné změny budeme projednávat na redakční radě.

Chceme, aby vás to bavilo a nás taky.
Za Piráty
Kristýna

1 Like

Návrhy na případnou změnu obsahu primárně závisí na tom, kdo tvoří cílovou skupinu (asi jako u každého média). Předem si řekněme, že v diskusi zde (nebo na FB) určitě nezískáme zpětnou vazbu od značné části občanů Boskovic a okolí. Když o Zpravodaji přemýšlím, vždycky si jako příklad vezmu svoji matku (79), která žije v jedné brněnské městké části, která vydává Zpravodaj velmi podobný boskovickému. Moje matka nemá internet, má tlačítkový telefon, je zvyklá všechno zařizovat osobně (pošta, banka, pojišťovna, obecní úřad, ...), nesleduje, jestli jí z radnice přijde upozorňovací SMS na mobil - prostě z pohledu digitálního věku je stará škola. Zpravodaj používá jako zdroj informací o tom, co se kde děje nebo bude dít (uzavírka chodníku k Tescu, rozpis cvičení v Sokolovně, atp). To jsou přesně informace, která já v žádném tištěném periodiku nehledám. Stávající Zpravodaj je obsahově určitě kompromisem, nicméně si nejsem jistý, zda je nutné (nebo i možné) obsah lépe přizpůsobit tak širokému publiku.

Jinak mně ve Zpravodaji 3/2019 překvapily 3 plné strany historického textu o letech 1939 a 1919. Fajn, já jsem velký fanda historie, ale tohle jsou fakt specifické informace, které mohou vyjít v úplně jiné publikaci k tomu určené. Totéž křížovka, ještě k tomu s losováním výherců (proč?). Za dvacku dostanete v Tabáku mnohastránkový časák plný křížovek a hádanek. Otázkou je také rozsah inzerce: 4,5 strany z 20 (počítám "tvrdou" inzerci bez souvislosti s městem).

Asi tady nechcete diskutovat vzhled Zpravodaje, to bych úplně vynechal, jinak se zasekneme :slight_smile:

6 Likes