Návrh rozpočtu na rok 2019

Máme tu návrh rozpočtu na rok 2019, zastupitelstvo ho bude schvalovat 18. prosince. @Marek pro vás chystá výběr zajímavostí, nedočkavci se do toho zatím můžou pustit sami. (Mimochodem @Lukas.Holik, píše se rok 2018, nešlo by prosím tyhle materiály zveřejňovat jinak než v naskenovaném PDF, ve kterém nejde vyhledávat ani kopírovat?)

Tak je k mání i praktičtější verze v XLS (na webu města) a online verze v Google Sheets (naše kopie).

1 Like

Slibovaný výběr zajímavých bodů z navrhovaného rozpočtu:

Dobrá práce Marek Osouch ... v kontrastu s radniční propagandou.

Díky za souhrn ! přesné, přehledné, praktické.

2 Likes

Díky za reakce. Osobně mě celkem pozitivně překvapilo přidání Městské policii. Řadu měsíců (možná už více než rok) pozoruji, jak Městská policie neustále hledá nové strážníky, jinými slovy, že je tam neutěšená situace a můžou to ve velké nadsázce pomalu každým dnem zavřít. Když jsem se pak podíval do minulosti a zjistil, že v roce 2009 měli strážníci 549 tisíc na provoz, dost mě to překvapilo, že se to příliš neliší od částky na letošní rok, i když jsme o devět let dále. Jaký rozpočet měla Městská policie před rokem 2009, netuším - na webu města totiž starší nejsou. Předpokládám však, že tam žádný skokový nárůst nebyl, jak se plánuje na příští rok.

Musím říct, že mě mrzí plán prodloužit silnici z ulice K Lipníkům kolem křížku. To jedno z posledních míst, kudy se dá v této části Boskovic projít na vycházku, aniž by člověk musel uskakovat autům (chodník ke hřbitovu je super a výrazně zvýšil komfort vycházek, ale pořád je příjemnější polní cesta bez aut než chodník vedle silnice). Chápu, že lidem z Boženy Němcové to udělá radost, pro nás pejskaře je to ale špatná zpráva...

2 Likes